Wyjaśniła się sytuacja inwestycji Generation Park w Warszawie

2015.07.01

Urząd Miasta Stołecznego Warszawa wydał w czerwcu tego roku decyzję, zgodnie z która szwedzki deweloper - firma Skanska - nie musi składać dokumentów oceniających oddziaływanie inwestycji Generation Park na środowisko - podaje portal Propertynews.pl. Inwestor nadal podtrzymuje chęć wybudowania budynku w Warszawie.

Po zburzeniu budynku IPN-u, który znajdował się na działce pomiędzy ulicami Towarowa, Prosta, Łucka i Wronia, realizacja kompleksu biurowego stanęła w miejscu. Jak podaje portal Propertynews.pl, wynikało to z działania okolicznych mieszkańców i przepisów o zaciemnieniu.

Jak podają przedstawiciele inwestora, firma Skanska Property Poland dysponuje analizą nasłonecznienia, która pokazuje, że Generation Park w takim kształcie, jaki zakłada projekt budowlany, zapewni odpowiedni dostęp do światła dziennego dla okolicznych budynków.

Obecnie firma jest na etapie uzyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych, które pozwolą na rozpoczęcie prac budowlanych. Po zakończeniu procesu formalnego, Skanska niezwłocznie przystąpi do realizacji tego warszawskiego projektu.

Generation Park będzie kompleksem trzech obiektów, z czego najwyższy 35-kondygnacyjny budynek sięgał będzie wysokości 140 metrów, a uwzględniając iglicę to nawet 180 m. Warszawska inwestycja dostarczy na stołeczny rynek około 80 tys. mkw. powierzchni biurowej. Pod kompleksem znajdzie się hala garażowa na 600 stanowisk.

Według wstępnych szacunków, budowa kompleksu może potrwać około dwóch lat.

Źródło: Propertynews.pl

Komentarze


  • winkiel
    Gość
    2015-07-01 15:47:42
    W tym miejscu 140m. to stanowczo za mało. Minimum 180 do dachu...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.