140-metrowy wieżowiec przy Rondzie Daszyńskiego z platynowym certyfikatem

2021.12.07

Najwyższy biurowiec Skanska w tej części Europy, który wybudowany został na warszawskiej Woli, może się już pochwalić certyfikatem LEED Core&Shell na poziomie Platinum.

Biurowiec Generation Park Y, który jest częścią kompleksu biurowego zlokalizowanego przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie, otrzymał certyfikat LEED Core&Shell na poziomie Platinum. Jest to międzynarodowy system oceny budynków, dotyczący m.in. oszczędności energii i redukcji zużycia wody, która w efekcie ma wpływ na ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

140-metrowy wieżowiec dysponuje wieloma innowacyjnym rozwiązaniami, co sprawia, że użytkowanie biurowca wiąże się ze znacznie mniejszym zużyciem zasobów.

Przy odpowiedzialnym zarządzaniu i świadomym korzystaniu z obiektu, a także dzięki wyposażeniu między innymi w system odzysku wody szarej i deszczowej, oszczędność wody pitnej może przekroczyć nawet 63%. Dzienna możliwość akumulacji wody szarej to aż 20 000 litrów. To ilość, która zapełniłaby duży basen ogrodowy. Z kolei roślinność znajdująca się na zewnątrz budynku została zaprojektowana tak, aby nie wymagała zużycia wody wodociągowej. Generation Park Y zużywa także znacznie mniej energii w porównaniu do innych budynków biurowych spełniających wymagania WT, a to za sprawą m.in. szczelności fasady, wykorzystaniu szklenia o wysokich parametrach i materiału odbijającego promienie słoneczne na dachu.

Budynek biurowy przy Rondzie Daszyńskiego został zbudowany w jednej czwartej z materiałów pochodzących z recyklingu. Biurowiec oferuje także infrastrukturę rowerową z 187 miejscami postojowymi, szatniami i prysznicami. Budynek zapewnia także stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Generation Park Y stanie się w przyszłym roku nową centralną siedzibą Grupy PZU, w której pracować będzie kilka tysięcy osób.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.