Rekord najmu w historii rynku biurowego. PZU z siedzibą w Generation Park


2020.07.01
Autor: Urbanity.pl
W najwyższym biurowcu firmy Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej mieściła się będzie nowa siedziba Grupy PZU. Jest to największa umowa najmu w historii rynku biurowego w Polsce oraz historii szwedzkiej firmy.

Grupa PZU wynajęła aż 47 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, handlowo-usługowej oraz magazynowej w biurowcu Generation Park, zlokalizowanym przy rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli.

Generation Park jest flagowym projektem firmy Skanska, a teraz też stanie się nową centralą Grupy PZU. W II kwartale 2022 roku przeniesione zostaną do wieżowca biura polskiego ubezpieczyciela. Oprócz powierzchni biurowo-usługowych, Grupa PZU wynajęła także 325 miejsc parkingowych. Podpisanie umowy oznacza, że poziom komercjalizacji Generation Park Y wynosi 98,5 proc.

Generation Park Y jest 140-metrowym wieżowcem, który jest ostatnim elementem kompleksu biurowego firmy Skanska przy Rondzie Daszyńskiego na Woli. Ten najbardziej zielony wieżowiec w stolicy i jednocześnie najwyższy biurowiec Skanska w regionie CEE. Biurowiec otrzyma adres Rondo Daszyńskiego 4.

Budynek wysokościowy kompleksu Generation Park posiada 38 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne. W lobby wieżowca zaplanowano zieloną ścianę o powierzchni 330 mkw.. Na wysokości 127 metrów dostępny będzie zielony taras z widokiem na panoramę miasta.

Inwestycja zostanie oddana do użytku w I kwartale 2021 roku, natomiast prace wykończeniowe powierzchni najmu zostaną ukończone w drugim kwartale 2022 roku.

Komentarze


  • misa
    Gość
    2020-07-01 15:58:38
    Dziwne określenie: najwyższy biurowiec, tyle że w wykonaniu Skanska. Można zrozumieć to niekoniecznie poprawnie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.