Największa transakcja w historii spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej


2021.12.30
Autor: Urbanity.pl
Sfinalizowany został największy zakup w sektorze biurowym w tej części Europy w 2021 roku i jednocześnie największa transakcja w historii spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Skanska sprzedała ostatni z budynków tworzących kompleks biurowy Generation Park w Warszawie. HANSAINVEST Real Assets kupiła 140-metrowy wieżowiec flagowego projektu spółki biurowej nie tylko w Polsce, ale i w całym regionie CEE. Jest to trzecia inwestycja w stolicy nabyta przez tego inwestora od Skanska i druga w ramach kompleksu Generation Park. Wartość transakcji wynosi 285 mln euro.

Generation Park Y to 140-metrowy wieżowiec przy Rondzie Daszyńskiego o łącznej powierzchni najmu na poziomie około 47 600 metrów kwadratowych. 38-piętrowy biurowiec jest w pełni skomercjalizowany, a jego głównym najemcą jest PZU, dla którego wieżowiec stał się główną siedzibą. Warszawski obiekt wyróżnia m.in. powierzchnie typu „sky-office” o podwójnej wysokości oraz 15-metrowa, zielona ściana z ponad sześcioma tysiącami roślin, zlokalizowana w lobby. Z kolei na najwyższym poziomie wieżowca mieści się taras, z którego roztacza się imponujący widok na Warszawę.

Transakcja ta potwierdza, że kapitał zagraniczny płynie do Europy Środkowo-Wschodniej niezależnie od pandemii, a inwestorzy uważają nasz region za atrakcyjny: zarówno dzięki produktom klasy A, jak i potencjałowi gospodarczemu – mówi Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w spółce biurowej Skanska w regionie CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.