Wieżowiec Varso z najwyższym certyfikatem

2018.06.06

Najwyższy obecnie powstający budynek biurowy na świecie - Varso - otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na najwyższym możliwym poziomie „Outstanding”. Inwestorem jest firma HB Reavis.

Powstający w sąsiedztwie Dworca Centralnego, 310-metrowy wieżowiec Varso, za dwa lata stanie się nową ikoną nowoczesnej Warszawy. Potwierdzeniem wysokiej jakości biurowca jest uzyskanie certyfikatu ekologicznego BREEAM Interim na najwyższym możliwym poziomie „Outstanding”.

Najwyższy z trzech budynków kompleksu Varso otrzymał 87,5 proc. w klasyfikacji BREEAM Interim dla nowopowstających obiektów. Audytorzy docenili m.in. jego położenie, zapewniające łatwy dostęp do środków komunikacji, bezpośrednie połączenie z Dworcem Centralnym, bogate zaplecze dla rowerzystów, w tym kilkaset miejsc parkingowych dla rowerów, szatnie i prysznice, a także przewidziane stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych.

Dodatkowo wieżowiec, jako pierwszy w Polsce, może pochwalić się precertyfikatem WELL przyznawanym przez International WELL Building Institute. Za projekt architektoniczny 310-metrowego wieżowca odpowiada pracownia Foster + Partners.

Obecnie na budowie przy ulicy Chmielnej 73 na Woli pracuje już kilka żurawi. Niebawem powstające budynki będą już widoczne z poziomu ulicy.

Kompleks składał się będzie z trzech obiektów - 310-metrowego wieżowca oraz dwóch niższych budynków, zaprojektowanych przez pracownię HRA Architekci. Varso docelowo zaoferuje około 144 500 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Inwestycja oprócz biur będzie posiadała ogólnodostępne pasaże ze sklepami, restauracjami, kawiarniami i lokalami usługowymi. Atrakcją Varso będzie publiczny taras widokowy na szczycie wieżowca.

Zakończenie inwestycji zaplanowano w 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Alibi
  Gość
  2018-06-06 12:37:13
  Najwyższy w Polsce nie na swiecie*

 • hmm
  Gość
  2018-06-06 12:56:26
  z tego co wiem to ma on 230 m

 • Koko
  Gość
  2018-06-06 17:34:36
  "Najwyższy obecnie powstający budynek biurowy na świecie"
  wszystko jest poprawnie ponieważ jest to najwyższy powstający budynek biurowych na świecie, nie liczą się już wybudowane budynki ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.