Wiecha na budowie biurowca D48 w Warszawie

2016.11.21

W niespełna dwanaście miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych, warszawski biurowiec D48 osiągnął już swój najwyższy punkt konstrukcyjny. Z tej okazji, na placu budowy odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy.

Powstający na warszawskim Mokotowie - biurowiec D48, to inwestycja spółki Penta Investments. Przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu powstanie nowoczesny budynek biurowy o powierzchni ponad 26 000 metrów kwadratowych, w standardzie technicznym klasy A. Od strony ulicy Domaniewskiej biurowiec będzie miał 11 kondygnacji, a od strony ulicy Postępu będzie miał wysokość 7 pięter.

D48 oprócz możliwości elastycznego planowania funkcjonalnej przestrzeni biurowej, zaoferuje przyszłym najemcom przestronne tarasy, a w obrębie działki - tereny zielone z małą architekturą. Pomieszczenia będą miały wysokość 2,75 m.

Przeszklona fasada biurowca spowoduje, że każda kondygnacja budynku będzie maksymalnie doświetlona.

Przyszli najemcy będą mogli korzystać również m.in. z restauracji, kiosku, apteki czy strefy relaksu. Powierzchnia handlowo-usługowa znajdzie się na parterze biurowca i będzie miała powierzchnię około 1 800 mkw. W 2-kondygnacyjnej podziemnej hali garażowej znajdzie się łącznie 480 miejsc postojowych.

Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem, na początku listopada zakończyliśmy stan surowy, aktualnie trwają prace instalacyjne oraz prace związane z wykonaniem elewacji


- skomentował Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments, odpowiedzialny za inwestycje Penty na rynku nieruchomości w Polsce.

Za komercjalizację D48 odpowiada agencja Savills. Budowa biurowca ma potrwać do sierpnia przyszłego roku. Koszt inwestycji wyniesie około 45 mln euro.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.