Wbiegnij na Varso Tower z metą na wysokości 230 metrów. Gratka dla biegaczy


2022.08.25
Autor: Piotr Maślak
W październiku odbędą się zawody Wbiegnij na Varso Tower, w których zawodnicy będą mieli do pokonania prawie 1 400 schodów prowadzących na 53 piętro najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej. Meta mieściła się będzie na wysokości dwukrotnie wyższej niż punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki.

Szykuje się prawdziwa gratka dla biegaczy i miłośników sportowej aktywności. 8 października odbędą się zawody Wbiegnij na Varso Tower, a jej uczestnicy będą mogli na mecie podziwiać imponującą panoramę Warszawy. Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu, także ze względu na szczytny cel zawodów.

Zarządca i właściciel wieżowca Varso Tower zadeklarował, że przekaże określoną kwotę na rzecz działań pomocowych dla osób poszkodowanych na skutek wojny w Ukrainie prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną, której wysokość ustalona zostanie poprzez liczbę zgłoszonych zawodników. Przy 250 uczestnikach do organizacji trafi 10 tysięcy złotych, a jeśli wypełniony zostanie limit 500 chętnych, przekazana na cel charytatywny kwota urośnie do 20 tysięcy złotych.

Pierwsze 250 pakietów startowych będzie dostępnych w cenie 60 zł. Każdy uczestnik imprezy otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę, medal i wodę na mecie oraz numer startowy z chipem do pomiaru czasu. Rejestracja osób zainteresowanych startem w zawodach trwa od 22 sierpnia na stronie: www.wbiegnijnavarso.pl. Wynik będzie zaliczony do klasyfikacji Towerrunning Tour 2022 organizowanej przez Towerrunning World Association w słynnych drapaczach chmur, takich jak m.in. Empire State Building, Taipei 101 czy Wieża Eiffla.

Meta zawodów Wbiegnij na Varso Tower mieściła się będzie na wysokości 230 metrów - aż dwukrotnie wyżej niż punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Uczestnicy zawodów będą mieli do pokonania 1 400 schodów prowadzących na 53 piętro wieżowca.

Varso Tower to 310-metrowy drapacz chmur, który jest najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej.

Sponsorem jest kancelaria CMS, a w gronie partnerów wydarzenia znajdują się również Red Bull, NYX Hotel Warsaw oraz CIC Warsaw.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.