Warszawski Generation Park będzie bardziej zielony


2020.01.16
Autor: Urbanity.pl
Skanska przedstawiła nowe wizualizacje inwestycji Generation Park w Warszawie, które pokazują, jak wyglądało będzie najbliższe zagospodarowanie kompleksu.

Trwa budowa 140-metrowego wieżowca Generation Park przy rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Skanska, która jest inwestorem projektu, zaprezentowała właśnie najnowsze wizualizacje kompleksu.

Wiadomo już, że przed wieżowcem od strony ulicy Towarowej powstać ma miejski plac o powierzchni 3 000 mkw. Zachowane zostaną tam drobne drzewa i dosadzone zostanie trzynaście nowych. Na tyłach obiektu zaplanowano kręty pasaż obsadzony zielenią, z ławkami i oczkiem wodnym.

Według najnowszej koncepcji wieża Generation Park ma być bardziej zielona niż pierwotnie zakładano. Już po przekroczeniu reprezentacyjnego holu o wysokości 15 metrów, przywita nas zielona ściana o powierzchni 322 m kw. W środku znajdą się także wielkie donice z drzewami.

Wieżowiec Generation Park osiągnie swoją pełną wysokość już wiosną br., a oddanie inwestycji do użytku nastąpi rok później. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JEMS Architekci.

Komentarze


  • vision21
    Gość
    2020-01-24 22:17:38
    I to jest właściwy kierunek- duzo zieleni plus nowoczesne obiekty

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.