Warszawa z przetargiem na najnowocześniejszą zajezdnię tramwajową

2020.12.31

Warszawa ogłosiła przetarg na budowę najnowocześniejszej i najbardziej ekologicznej zajezdni tramwajowej na Annopolu. Koszt inwestycji to ponad 300 mln zł.

Nowa zajezdnia tramwajowa na Annopolu zlokalizowana będzie na działce o powierzchni prawie 12 hektarów i kosztem 300 mln zł stanie się najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Władze Warszawy właśnie ogłosiły przetarg na budowę inwestycji.

Nowa warszawska zajezdnia będzie mogła pomieścić ponad 150 niskopodłogowych tramwajów. W obiekcie przewidziano stanowiska obsługi technicznej, lakiernię, myjnie czy tokarkę podtorową, która służy do szlifowania kół. Długość wszystkich torów w zajezdni przekroczy 14 km. Obiekt dodatkowo wyposażony zostanie w inteligentny system do zarządzania serwisowaniem pojazdów.

Zajezdnia Annopol, która wyposażona zostanie w system informatyczny, który m.in. zidentyfikuje każdy tramwaj wjeżdżający i wyjeżdżający z zajezdni i sprawdzi, na którym torze się on znajduje, będzie także jako pierwsza w Polsce zasilana w takim stopniu z odnawialnych źródeł energii. W obiekcie znajdą się m.in. pompy ciepła czy ogniwa słoneczne. Zajezdnia będzie również magazynowała wodę w zbiornikach i wykorzystywała ją do mycia placów, pojazdów, spłukiwania toalet i podlewania terenów zielonych.

Nowa zajezdnia tramwajowa na Annopolu powstanie w ciągu 26 miesięcy kosztem ponad 300 mln zł. Pierwsze prace porządkowe na działce rozpocząć się mają w styczniu 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Cezary
    Gość
    2021-01-05 19:26:06
    Chyba w styczniu 2022

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.