Warszawa pierwszą lokalizacją Cambridge Innovation Center w regionie Europy Środkowej i Wschodniej

2020.07.08

Varso Place stało się miejscem dla Kampusu Innowacji CIC i Venture Café Warszawa

29 czerwca CIC i Venture Café Warszawa oficjalnie otworzyli swój Kampus Innowacji dla publiczności i klientów, który mieści się w kompleksie Varso Place przy ulicy Chmielnej w Warszawie. Na powierzchni 8 000 mkw. znajduje się CIC Warsaw, elastyczny coworking klasy premium i wspólna przestrzeń do pracy dla startupów oraz firm zajmujących się skalowaniem i rozwijaniem innowacyjnych biznesów.

W nowym miejscu na mapie Warszawy znajduje się wiele unikalnych miejsc na spotkania i wydarzenia organizowane przez Venture Café. Wśród nich jest District Hall, który oferuje dostępną dla wszystkich przestrzeń do spotkań i pracy oraz TrendHouse, który jest dedykowany dla przedsiębiorców i ekspertów innowacji.

CIC Warsaw to pierwsza lokalizacja Cambridge Innovation Center w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Sercem Kampusu jest District Hall, czyli platforma innowacji społecznych, która jest otwartym miejscem do pracy z kawiarnią i przestrzenią do nieformalnych spotkań. Kampus Innowacji to również Trend House’u oraz nowoczesna przestrzeń dla najemców CIC.

Wraz z początkiem lipca do CIC Warsaw wprowadzili się już pierwsi najemcy, w tym m.in. firma szkoleniowa Apexnet, Leonardo Holding, czy amerykański scale-up medtechowy Precision Life. Obecnie do dyspozycji najemców oddano 6 000 mkw. powierzchni CIC Warsaw oraz 2 000 mkw. przestrzeni District Hall oraz Trend House. Docelowo w Varso Place znajdzie się aż 14 000 mkw.

Do końca 2021 roku zostanie, m.in. uruchomiona przestrzeń Investors Floor, która będzie przeznaczona głównie dla przedstawicielstw funduszów inwestycyjnych wspierających rozwój innowacji.

Inwestorem CIC oraz właścicielem kompleksu Varso Place, w którym znajduje się przestrzeń CIC Warsaw jest firma HB Reavis. Za realizację autorskiej wizji designu przestrzeni CIC Warsaw odpowiadała firma Workplace.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.