Warszawa buduje ponad 200 mieszkań na Bemowie

2021.09.30

Na Bemowie rozpoczęła się budowa mieszkań, z których część skierowana będzie do osób o umiarkowanych dochodach, które nie mogą albo nie chcą posiadać mieszkania na własność.

Inwestycja przy ulicy Pełczyńskiego w dzielnicy Bemowo to wspólna realizacja m.st. Warszawa i Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ. Właśnie odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, co oficjalnie potwierdza rozpoczęcie budowy.

W ramach inwestycji na Bemowie wybudowane zostaną trzy budynki wielorodzinne o zróżnicowanej wysokości od jednej do ośmiu kondygnacji, w których znajdzie się łącznie 235 mieszkań. Każdy z budynków dysponował będzie podziemną halą garażową na łączną liczbę 148 miejsc postojowych, uzupełnionych o 28 stanowisk naziemnych. W parterze zaplanowano przestrzeń handlowo-usługową.

W budowie jest 235 mieszkań, z czego 189 jest w gestii TBS, a pozostałe 46 mieszkań sfinansowanych przez miasto jest w dyspozycji miasta. Aktualnie trwają nabory. Do 22 października br. spółka planuje zakończyć nabór na ostatnie lokale dostępne w ofercie TBS.

Na budowie przy ulicy Pełczyńskiego trwają prace żelbetowe stanu surowego. Inwestycja będzie gotowa na początku 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o TBS na Bemowie Pełczyńskiego

Komentarze


 • Warszawianka
  Gość
  2021-10-01 23:17:50
  Inwestycja na Pełczyńskiego wciśnięta między dwa inne bloki (tzw. okno w okno) na skażonym, poprzemysłowym terenie z jednym już zatłoczonym dojazdem w sąsiedztwie hałaśliwej S8 - hmm....tak gratuluje kolejnego mieszkalnego "sukcesu". Aha i tani czynsz od 1500 do 2 300 nie jest opłata dla osób o umiarkowanych dochodach...

 • Malinoski
  Gość
  2021-10-02 07:21:02
  Człowieniu, to jest TBS, o to chodzi żeby budować je na średnich działkach. Teren nie jest poprzemysłowy, glinianki to żaden przemysł, ale samo sąsiedztwo S8 to wystarczające skażenie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.