Budowa kompleksu Warsaw Spire zgodnie z planem

2014.03.26

Trwają prace wykończeniowe elewacji na budowie budynku B warszawskiego kompleksu Warsaw Spire. Obecnie trwa demontaż rusztowań, a już we wrześniu bieżącego roku do obiektu wprowadzi się pierwszy najemca - firma Frontex. Inwestorem kompleksu jest firma Ghelamco.

Kompleks Warsaw Spire to zespół trzech budynków - A, B i C. Budynek C osiągnął już wysokość 14 z 15 kondygnacji. Rozpoczął się także montaż elewacji. 220-metrowa wieża (budynek A) liczy już 8 pięter.

W budynku B trwają już prace aranżacyjne. Kontrukcja obiektu została ukończona we wrześniu 2013 roku. We wrześniu wprowadzi się Biuro Agencji Frontex.

Najwyższy budynek z całego kompleksu, 220-metrowa wieża osiągnęła już wysokość 8 piętra. Robotnicy wykańczają oraz wyposażają stację transformatorową wraz z pomieszczeniami technicznymi w kondygnacjach podziemnych. Według zapewnień inwestora, niebawem konstrukcja wieżowca będzie rosła w tempie jedna kondygnacja tygodniowo. Zamknięcie prac w kondygnacjach podziemnych kompleksu zaplanowane jest na maj.

Warsaw Spire, który powstaje w kwartale między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową, łącznie będzie dysponował powierzchnią biurową 100 000 m2.

Dwa niższe budynki zostaną oddane do użytku w 2014 roku. Zakończenie budowy 220-metrowej wieży planowane jest na 2015 rok.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.