Sprzedaż wieżowca Warsaw Spire - rekord na warszawskim rynku nieruchomości biurowych


2019.07.11
Autor: Urbanity.pl
Spółka Immofinanz zapłaciła 386 mln euro za całość udziałów w wieżowcu Warsaw Spire, którego dotychczasowymi właścicielami było Ghelamco i Madison International Realty. Jest to nowy rekord na stołecznym rynku nieruchomości biurowych.

Budynek A kompleksu Warsaw Spire to wieżowiec o wysokości 220 metrów i 49 pięter, których powierzchnia najmu wynosi 65 000 mkw. Poziom komercjalizacji biurowca wynosi obecnie 100 proc., a wśród jego najemców są m.in. Goldman Sachs, Samsung, JLL, Mastercard, Shire, The Heart, Daftcode, Panattoni i Ghelamco Poland. W transakcji Ghelamco i Madison International Realty były reprezentowane przez CBRE, JLL i Greenberg Traurig. IMMOFINANZ reprezentowała kancelaria Magnusson.

Warsaw Spire to flagowa inwestycja Ghelamco i zarazem najwyższy obiekt o charakterze biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2017 roku Ghelamco sprzedało budynek B za kwotę ponad 100 mln euro, natomiast w roku następnym sfinalizowało sprzedaż budynku C, gdzie kwota transakcji również wynosiła około 100 mln euro.

Zakup wieży Warsaw Spire przez IMMOFINANZ potwierdza, jak duży popyt panuje wśród inwestorów na najatrakcyjniejsze produkty w stolicy Polski, która osiągnęła status jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków najmu w Europie. Utrzymujące się wysokie zainteresowanie powierzchnią biurową, przewyższające liczbę oddawanych mkw., oraz presja na wzrost czynszów sprawiają, że Warszawa jest jednym z najciekawszych i cechujących się największą płynnością rynków dla międzynarodowego kapitału. Inwestorzy dostrzegają tę wyjątkową okazję, więc spodziewamy się dalszej kompresji stóp kapitalizacji w nadchodzących miesiącach
powiedział: Sean Doyle, szef działu Property Investment w CBRE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.