Nowa wizytówka Warszawy i prestiż na skalę europejską - Warsaw Spire

2013.02.01

Kompleks biurowy Warsaw Spire, którego inwestorem i generalnym wykonawcą jest Ghelamco Poland Sp. Z o.o będzie największym pod względem powierzchni centrum biurowym w Europie. Niewątpliwie stanie się również wyjątkową wizytówką stolicy.

Warsaw Spire po zakończeniu budowy osiągnie powierzchnię 100 tysięcy metrów kwadratowych, równą powierzchni czternastu profesjonalnych boisk piłkarskich. Kompleks biurowy będzie składał się z 49 piętrowego drapacza chmur oraz dwóch 15-sto piętrowych budynków pobocznych.

Prace budowlane na działce, na której stanie Warsaw Spire rozpoczęły się w połowie 2011 roku. Zakończono już realizację kilku etapów inwestycji. Wykonano wykopy oraz konstrukcję wielopoziomowego parkingu podziemnego, jak również wszystkie z prace ziemne związane z przygotowaniem terenu pod wylewkę fundamentów.

Budowa będzie rosła w oczach. W przeciągu tygodnia mają powstawać kolejne kondygnacje głównej wieży, a w trzy tygodnie piętra budynków pobocznych. Prace związane z przygotowaniem powierzchni do wynajmu mają rozpocząć się już w 2014 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.