W Warszawie powstanie 188-metrowy wieżowiec na Woli


2017.01.08
Autor: Eurobuild CEE
Ghelamco Poland prowadzi starania o dokumenty środowiskowe, które pozwolą na realizację kolejnego warszawskiego wieżowca, nazwanego roboczo Spinnaker Tower. Wiadomo jednak, że nowy obiekt nie powstanie szybko.

Na warszawskiej Woli, w narożniku ulic Prostej i Towarowej, belgijski deweloper chce wybudować 188-metrowy wieżowiec Spinnaker Tower. Na działkach o łącznej powierzchni ponad 3 011 metrów kwadratowych powstanie obiekt podzielony na dwie części.

Główną częścią inwestycji będzie 49-kondygnacyjna wieża o wysokości do 188 metrów. Niższy, 10-kondygnacyjny budynek będzie liczył 41 metrów wysokości. Łącznie oba biurowce dostarczą na warszawski rynek 54 500 mkw., powierzchni najmu.

W ramach inwestycji Spinnaker Tower powstanie również podziemny parking samochodowy na około 460 miejsc postojowych. Wieżowiec zaoferuje również przestrzeń handlowo-usługową.

Wiadomo jednak, że nowy wieżowiec na Woli nie powstanie szybko. W pierwszej kolejności, Ghelamco koncentruje się na realizacji projektu The Warsaw Hub. Z informacji portalu Eurobuild CEE wynika, że budowa obiektu ruszy po uzyskaniu odpowiedniego poziomu komercjalizacji inwestycji.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.