W przyszłym roku Mennica Polska startuje z kilkoma projektami

2015.06.19

Z początkiem nowego roku rozpocznie się budowa pierwszego etapu kompleksu mieszkalno-usługowego, który powstanie na działce u zbiegu ulic Grzybowskiej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Inwestorem projektu jest Mennica Polska.

Nowa inwestycja składać się będzie z dwóch wież 15-kondygnacyjnych, w których mieścić się będą lokale mieszkalne oraz 2-kondygnacyjnego naziemnego łącznika, w którym znajdą się pomieszczenia handlowo-usługowe. Budynki powstaną w miejscu dzisiejszego zakładu produkcji menniczej, wzdłuż nowo projektowanego pieszego pasażu z wydzielonym wewnętrznym dziedzińcem.

Wśród mieszkań znajdą się także przestronne penthousy oraz dwupoziomowe apartamenty. Miejsca parkingowe dla samochodów, motocykli czy rowerów mieścić się będą w 3-kondygnacyjnej podziemnej hali garażowej.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. W drugiej fazie projektu powstaną kolejne obiekty mieszklane, które usytuowane będą w miejscu biurowca Aurum przy ulicy Waliców. Łącznie inwestycje Mennicy Polskiej dostarczą na warszawski rynek mieszkaniowy około 460 lokali.

Inwestor zapowiedział, że zachowana zostanie ściana od strony ulicy Waliców, która stanowi pozostałości po zabytkowym browarze Junga. W czasie wojny, ściana służyła za granicę warszawskiego getta.

Mennica Polska planuje także na przełomie 2015 i 2016 roku, wybudować 13-metrowy budynek biurowo-usługowy Mennica Legacy Tower. Inwestycja, która zrealizowana zostanie wspólnie z firmą Golub GetHouse powstanie na działce na rogu ulic Prostej i Waliców.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Marcel Biel
    Gość
    2015-06-19 19:48:48
    Szkoda, że tylko 15 kondygnacji. Przyszli mieszkańcy widoku to raczej nie będą mieli.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.