Inwestycje warszawskiej Mennicy nabierają tempa

2015.06.05

Kolejne warszawskie budynki Mennicy zostaną poddane rozbiórce, a na ich miejsce powstaną nowe obiekty o zróżnicowanym charakterze - czytamy na portalu Nowarszawa.pl.

W pierwszej kolejności wyburzony zostanie biurowiec, który powstał w 1994 roku i znajduje się na działce u zbiegu Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. W jego miejsce wybudowane zostanie osiedle dwóch 15-kondygnacyjnych budynków z wewnętrznym dziedzińcem, które zostały zaprojektowane przez pracownię Brzozowski Grabowiecki Architekci z Warszawy. Istniejący budynek ma zostać wyburzony na przełomie 2015 i 2016 roku.

Przypomnijmy, że pierwszym jak dotąd znanym projektem Mennicy jest inwestycja Mennica Legacy Tower, która powstanie na terenie po wyburzonym już socrealistycznym obiekcie pomiędzy Prostą i Pereca. Kompleks składać się będzie z 130-metrowego wieżowca oraz niższego 36-metrowego obiektu, który powstanie wzdłuż ulicy Żelaznej. Oba budynki mają mieć około 65 tys. mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie klasy A. Kompleks, który będzie realizowany wspólnie z inwestorem - firmą Golub Gethouse - przewiduje również powstanie ogólnodostępnego pasażu miejskiego.

Według ostatnich informacji, budowa inwestycji rozpocznie się najwcześniej późną jesienią bieżącego roku. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago.

Mennica planuje również rozbiórkę biurowca Aurum, który mieści się przy ulicy Waliców. Po budynku zostanie jedynie ceglany mur, który jest pozostałością przedwojennego browaru Junga. W tym przypadku nie są znane jakiekolwiek terminy realizacji projektu.

Źródło: nowawarszawa.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.