W miejsce dawnego pawilonu meblowego 200-metrowy wieżowiec

2015.07.15

Stołeczny ratusz wydał właśnie warunki zabudowy dla prawie 200-metrowego budynku wysokościowego, który wybudowany zostanie przez firmę Griffin Real Estate - właściciela działki przy ulicy Emilii Plater w Warszawie.

Wieżowiec jaki powstanie na miejscu pawilonu Emilia, który zostanie wyburzony, będzie składał się z trzech brył. Od strony ulicy Pańskiej będzie miał 158 metrów i 39 kondygnacji. Od strony ulicy Śliskiej osiągnie wysokość 192 metrów, a w najwyższej części - środkowej - będzie miał 196 metrów i 47 kondygnacji. Z antenami budynek może osiągnąć nawet wysokość 207 metrów. Dodatkowo inwestycja będzie miała najgłębszy w Warszawie podziemny parking samochodowy, który będzie miał sześć kondygnacji.

Ratusz wydał właśnie inwestorowi - firmie Griffin tzw. warunki zabudowy, jednak zastrzegł, że budynek musi reprezentować bardzo wysoki poziom. Właściciel działki będzie zobowiązany do wybudowania ogólnodostępnego pasażu łączącego ulicę Śliską z Pańską. Parter wieżowca ma zostać zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe, a przy projektowaniu obiektu, należy przewidzieć strefy wolne od zabudowy umożliwiające doświetlenie budynków sąsiadujących z planowaną inwestycją.

Za najnowszą koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates. Na obecnym etapie inwestycji, inwestor nie podaje jeszcze dokładnych dat realizacji projektu.

Spółka Griffin Real Estate jest właścicielem dawnego pawilonu meblowego przy ulicy Emilii Plater od trzech lat. Wtedy to firma za 115 mln zł kupiła państwowe przedsiębiorstwo Meble Emilia. Wiadomo, że obiekt zostanie wyburzony.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Wieżowiec w miejsce pawilonu Emilia, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Griffin Real Estate

Komentarze


 • freehorizon
  Gość
  2015-07-15 08:53:03
  ciekawe co znaczy "budynek musi reprezentować bardzo wysoki poziom" Po sąsiedzku stoi światowej sławy architekta "żagiel" który wygląda raczej plastikowo

 • duch
  Gość
  2015-07-15 12:49:44
  w tej czesci Warszawy powinni budować ponad 200m. wieżowce

 • Marcel Biel
  Gość
  2015-07-15 21:36:08
  Jakby nie mogli wybudować 50 kondygnacji. Mogą dołożyć 3 kondygnacje całkowicie przeszklone na ogród zimowy i restaurację. No ale żyjemy w Warszawie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.