Griffin kupuje teren od parafii i chce postawić 170-metrowy wieżowiec

2015.01.08

Deweloper - Griffin Real Estate - przejął od parafii ewangelicko-augsburskiej grunty znajdujące się u zbiegu Towarowej i al. Solidarności w Warszawie. Firma planuje w tym miejscu wybudować kompleks biurowy z 170-metrowym budynkiem wysokościowym.

Zakupiona działka, zwana także "serkiem wolskim" ma powierzchnie prawie hektara i znajduje się pomiędzy aleją Solidarności, a ulicami Wolską i Okopową. 80 procent gruntu należał do parafii ewangelicko-augsburskiej, która w czerwcu 2013 roku postanowiła wystawić teren na sprzedaż lub zamianę.

Griffin Real Estate w zamian za działkę na "serku wolskim" odda parafii warszawski biurowiec Prima Court oraz wrocławską kamienicę.

Uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na wybudowanie w tym miejscu 11-kondygnacyjncych obiektów biurowych, a w narożniku al. Solidarności i Towarowej wieżowca, który może mieć wysokość prawie 170 metrów. Według zapowiedzi Griffina inwestycja ma zostać zrealizowana we współpracy ze Skanska Property Poland. Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej" za projekt architektoniczny kompleksu ma odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates.

Źródło: Urbanity.pl/Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.