Spark - pierwszy taki biurowiec w Polsce

2019.11.27

Budynek biurowy Spark C, który powstał w ramach warszawskiej inwestycji firmy Skanska, jako pierwszy w Polsce może pochwalić się wymagającym certyfikatem WELL Core&Shell.

Uzyskanie certyfikatu WELL Core&Shell oznacza, że warszawski biurowiec spełnia szereg bardzo wyśrubowanych kryteriów związanych ze zdrowiem, dobrym samopoczuciem i komfortem pracy. Certyfikat taki przyznaje International WELL Building Institute (IWBI).

Ostatnia certyfikacja WELL dla warszawskiego budynku Skanska jest odzwierciedleniem dużego zaangażowania i bycia liderem w zakresie rozwoju idei WELL w Polsce i regionie. Gratulujemy firmie Skanska uzyskania certyfikatu WELL Core&Shell dla Spark C. To potwierdzenie najwyższej jakości i klasy tego budynku, który umożliwia rozwój i wspiera zdrowie pracowników oraz gości
powiedział: Rick Fedrizzi, prezes IWBI.

W biurowcu Spark C znajduje się również biuro grupy Skanska, które uzyskało EED Commercial Interior, na najwyższym platynowym poziomie. Warszawski budynek może się już pochwalić pięcioma najważniejszymi na rynku certyfikatami wielokryterialnej oceny obiektów - WELL Core&Shell i WELL New & Existing Interiors oraz LEED C&S i LEED CI, a także Obiekt bez Barier.

Spark C to nowoczesny biurowiec firmy Skanska, który powstał na Woli. Za projekt architektoniczny odpowiada Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates.

Wszystkie nasze inwestycje, które są na etapie projektowania, będą uwzględniać wytyczne WELL Building Standard i ubiegać się o ten certyfikat. Generation Park Z i Y w Warszawie, kolejny etap Nowego Rynku w Poznaniu, Centrum Południe we Wrocławiu i Wave w Gdańsku będą kolejnymi budynkami z certyfikatem WELL Core&Shell
powiedział: Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Ddd
    Gość
    2019-11-28 11:45:19
    A co z wieżą?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.