Spark - kompleks biurowy na tzw. Serku Wolskim w Warszawie


2016.06.27
Autor: Urbanity.pl
Ruszyła budowa pierwszego etapu warszawskiego kompleksu burowego Spark, który powstanie na działce na rogu ulic Okopowej i Towarowej, na tzw. Serku Wolskim. Inwestorem projektu jest firma Skanska Property Poland.

Kompleks biurowy Spark realizowany będzie etapowo i składał się będzie z trzech budynków, w tym 130-metrowej wieży. Docelowo inwestycja dostarczy na stołeczny rynek biurowy około 70 00 metrów kwadratowych powierzchni.

I etap inwestycji Spark to 9-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni najmu na poziomie 12 300 mkw. Budynek stanie na parceli między al. Solidarności i ulicami: Okopową, Wolską i Karolkową na warszawskiej Woli. Dodatkowo w tej fazie projektu powstanie 86 miejsc parkingowych. Biurowiec ma otrzymać certyfikat na poziomie LEED Platinium. Oddanie do użytku pierwszego etapu kompleksu Spark zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 roku.

W kolejnych etapach powstanie podobnej wielkości biurowiec o powierzchni około 20-25 mkw. oraz budynek wysokościowy, który w najwyższym swoim punkcie będzie miał 140 metrów.

W ramach inwestycji powstanie od strony ulicy Okopowej Plac Karcelak, czyli skwer z małą architekturą. Dodatkowo na specjalnie dostosowanym tarasie pierwszego budynku zainstalowane zostaną ule, którymi będą się opiekować profesjonalni pszczelarze, a pozyskany w ten sposób miód będzie można kupić w tutejszej kantynie.

Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Projekt konstrukcji budynków i instalacji przygotowało Buro Happold.

Inne wiadomości o Spark, Skanska, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, BuroHapppold Engineering

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.