Pawilon Emilia jednak zostanie przeniesiony

2016.07.07

Podpisana została umowa przeniesienia pawilonu Emilia, który znajduje się na działce pomiędzy ulicami Pańska, Śliska i Emilii Plater w Warszawie. W tym miejscu wybudowany zostanie biurowiec, uzupełniony ewentualnie o funkcję hotelową.

Za kilka tygodni ruszy demontaż pawilonu Emilia, na co pozwolenie posiada już spółka Emilia Development. Nową inwestycję realizowała będzie firma Griffin Group, która zaplanowała w tym miejscu budynek o charakterze biurowym, który ewentualnie zostanie uzupełniony o funkcję hotelową. Inwestor posiada już decyzję o warunkach zabudowy dla tego projektu.

Obecnie prowadzone są prace nad projektem architektonicznym obiektu, który stanie w miejsce rozebranego pawilonu Emilia. Koncepcję biurowca przygotowuje konsorcjum biur architektonicznych, która ma być gotowa do końca tego roku.

Z kolei pawilon ma zostać przeniesiony w pobliże Pałacu Kultury i Nauki, a demontaż "Emilki" ma rozpocząć się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br. Montaż w nowym miejscu planowany jest na lata 2017-2018.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • War
    Gość
    2017-03-02 00:37:00
    Wybudowanie pawilonu w parku to skandal. Jego budowa jest zapewne przykryciem dziwnych decyzji w sprawie warunków zabudowy terenu po pawilonie. Śmierdzi to tym o czym obecnie głośno jest w Warszawie. Pawilon Emilii będzie pretekstem do likwidacji parku i jego późniejszej zabudowy. Władze miasta działają na szkodę mieszkańców Warszawy!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.