Warszawa dołoży się do inwestycji w pawilon Emilia, w celu zachowania dawnego miejsca siedziby Muzeum Sztuki Nowoczes...

2013.01.18

Właściciel pawilonu Emilia, przy ul. Emilii Plater w Warszawie, Griffin Group, otrzymał od Zastępcy Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy odpowiedź w sprawie siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Władze stolicy chcą stworzyć w "Emilce" stałą siedzibę dla MSN o powierzchni 15 tys. metrów kwadratowych z własnego kapitału.

Griffin Group przedstawił władzom Warszawy stanowisko, z którego wyraźnie wynikało, że Muzeum Sztuki Nowoczesnej zajmuje pawilon Emilia bezprawnie. Umowa najmu została rozwiązana z winy muzeum, co oznaczałoby, że jest już nieaktualna. Władze miasta podkreśliły chęć pozostawienia siedziby MSN w dawnym miejscu. Wynegocjowały z właścicielem pawilonu nowe warunki, dzięki którym Muzeum Sztuki Nowoczesnej nadal będzie działało pod dawnym adresem.

Zanim to się stanie, pawilon zostanie rozbudowany, pomimo ograniczonych możliwości inwestycyjnych działki przy Emilii Plater 51. Władze miasta dołożą się do inwestycji w zakresie umożliwiającym udostępnienie MSN wymaganej powierzchni. Nie wykluczono możliwości zabudowy wysokościowej. W związku z tym Griffin Group przygotowuje się do wystąpienia o pozwolenie na rozbudowę obiektu do wysokości około 160 metrów.

Źródło: Eurobuild

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.