Varso Tower już najwyższy w Polsce, niebawem w Unii Europejskiej

2020.12.30

Powstający w centrum Warszawy wieżowiec Varso Tower, którego inwestorem jest firma HB Reavis ma już gotową konstrukcję, co sprawia, że budynek stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu.

Realizowany w centrum Warszawy wieżowiec firmy HB Reavis stał się oficjalnie najwyższym w Polsce budynkiem pod względem wysokości mierzonej do dachu. Obecnie trwa montaż iglicy, która sprawi, że Varso Tower osiągnie wysokość 310 metrów, dzięki której będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

Wykonawca inwestycji zakończył właśnie prace związane z betonowaniem stropu na szczycie wieżowca. Wieżowiec osiągnął wysokość 230 metrów, czym przewyższył sąsiadujący Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry).

Wieżowiec, który jest częścią kompleksu Varso Place został zaprojektowany przez studio Foster + Partners, autora takich drapaczy chmur jak HSBC Tower w Hong Kongu, Commerzbank Tower we Frankfurcie, 30 St Mary Axe w Londynie czy 2 World Trade Centre w Nowym Jorku. Kompleks wielofunkcyjny oferuje biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy.

Na 49. i 53 piętrze wieżowca Varso Tower zaplanowano dwa ogólnodostępne tarasy widokowe, a tuż pod nimi restauracja i bar z widokiem na stolicę. Dwie ściany lobby zostaną natomiast pokryte ręcznie wykonaną mozaiką z 1 800 ceramicznych kafli, nawiązującą do historii i kolorytu Warszawy. Varso Tower będzie także jednym z najbardziej zielonych budynków w Polsce z certyfikatem BREEAM z najwyższą możliwą oceną „Outstanding”, jak również pierwszym w Europie precertyfikatem WELL Core & Shell.

Oddanie do użytku wieży Varso Tower zaplanowano na I kwartał 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • PisulVipMaximus
  Gość
  2020-12-30 18:30:24
  Niezbyt dlugo bedzie dzierzyl palme pierwszeństwa pod względem wysokości, bo w Rzeszowie juz projektuje sie jeszcze wyższe maleństwo

 • reporter1945
  Gość
  2020-12-30 21:45:20
  Kto jeszcze pamięta, ze w miejscu centrum handlowego Jupiter znajdował się Dom Słowa Polskiego - największa drukarnia w Polsce i piąta w Europie. Pracowałem tam jako zecer, linotypista i operator fotoskładu przez ćwierć wieku.

 • Anonimowy
  Gość
  2020-12-31 19:58:17
  PisulVip poprawiłeś mi humor, dzięki

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.