TVP zaprezentowała koncepcję swojego nowego biurowca

2015.09.16

Zarząd TVP rozstrzygnął przetarg na konkurs na koncepcję architektoniczną nowej siedziby kanałów informacyjnych TVP, w którym I nagrodę zdobyła pracownia Mąka Sojka Architekci. Póki co nie są podawane żadne konkretne termony realizacji inwestycji.

Nowy biurowiec TVP miałby powstać przy ulicy Woronicza na skraju Służewca Przemysłowego, obok obecnego gmachu telewizji autorstwa Czesława Bieleckiego. Według koncepcji pracowni Mąka Sojka Architekci kompleks miałby niską zabudowę, długą na prawie 150 metrów z wieżą wysoką na około 50 m., na szczycie której mieściłoby się studio telewizyjne z panoramicznym widokiem na miasto.

Jury konkursowe pochwaliło rozplanowanie studia z newsroomem, które byłoby "żywą scenografię" dla programów. Przed głównym wejściem do budynku zaprojektowany został duży plac, który stanowiłby przestrzeń publiczną. Dalej mieścić miałoby się reprezentacyjne patio służące także jako studio na powietrzu.

W ciągu około dwóch tygodni zarząd TVP ma podjąć decyzję, czy podpisana zostanie umowa ze zwycięskim biurem architektonicznym.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.