TVP rozpoczęła budowę hali zdjęciowej za 150 mln zł


2022.01.11
Autor: Urbanity.pl
Przy głównej siedzibie Telewizji Polskiej ruszyła budowa hali zdjęciowej, która gotowa będzie w 2024 roku. Koszt inwestycji to około 150 mln zł.

Oficjalnie zainaugurowana została budowa nowej hali zdjęciowej Telewizji Polskiej, która powstaje na terenie Zakładu Telewizji Polskiej S.A. przy ulicy Woronicza w Warszawie. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Korporacja Budowlana Doraco, natomiast projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni PIG Architekci.

Nowa hala zdjęciowa TVP to obiekt o powierzchni na poziomie 20 000 metrów kwadratowych. W budynku zaplanowano sześć modułów studyjnych - cztery o powierzchni po 560 metrów kwadratowych, a także 1350 i 1200 metrów kwadratowych. Hala dysponowała będzie ponadto m.in. pomieszczeniami backstage’owymi, garderobami, reżyserką, magazynami sprzętu, biurami, bistro, magazynami, parkingiem, a także studiem plenerowym na dachu.

Nowa inwestycja Telewizji Polskiej będzie wyposażona w wiele inteligentnych rozwiązań. Sam obiekt będzie sterowany inteligentnymi systemami Smart i przystosowany do najnowocześniejszych procesów produkcyjnych opartych o rozszerzoną rzeczywistość sztuczną inteligencję. Na elewacji zewnętrznej zainstalowany zostanie ekran LED, z funkcją wyświetlania w technologii 3D.

Inwestycja powstaje w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wykonawca będzie odpowiadał również za projekt budowlany i wykonawczy. Koszt budowy nowej hali TVP to 148 217 000 zł netto, a jej oddanie do użytku zaplanowano na 2024 rok.

Komentarze


  • Wilniuk
    Gość
    2022-01-14 23:43:29
    Super. Brawo TVP.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.