TVP rozpisuje przetarg na budowę nowoczesnej hali zdjęciowej przy Woronicza

2019.10.21

TVP zamierza wybudować na działce przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie nową halę zdjęciową, która ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Właśnie rozpisany został przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

16 października telewizja publiczna rozpisała przetarg na zaprojektowanie oraz wybudowanie nowej hali zdjęciowej TVP o powierzchni 6 500 metrów kwadratowych. Wartość zamówienia wynosi ponad 23 mln zł. Oferty można składać do 26 listopada, a termin realizacji zamówienia wynosi trzy lata.

Nowa hala zdjęciowa TVP będzie miała kształt sześcioboku - prostokąt o wymiarach 68,6 na 106,7 metrów, z wycięciem o wymiarach około 29,5 na 29 metrów. Koncepcję architektoniczną przygotowała Perspektywa Pracownia Projektowa.

Inwestycja składała się będzie z sześciu modułów i dwóch stref. W części północno-wschodniej znajdzie się strefa reprezentacyjna, która będzie dostępna głównie dla widzów. W północnej części hali zaplanowano strefę VIP, z kolei w części południowo-zachodniej mieścił się będzie m.in. dojazd do magazynów, garaży oraz parkingu podziemnego.

5-kondygnacyjny nowy obiekt TVP powstanie na terenie należącym do telewizji publicznej przy ulicy Woronicza 17, tuż przy głównej siedzibie stacji publicznej. Według zapowiedzi właścicieli TVP, nowa hala zdjęciowa będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.

Wejście główne znajdzie się od strony północnej oraz wschodniej. Inwestycja będzie posiadała również zielony dach do nagrań plenerowych. W nowej hali zaplanowano również miejsce na garderoby, biura czy restaurację. TVP planuje realizować w budynku m.in. wszelkie wydarzenia kulturalno-społeczne, wieczory wyborcze, mistrzostwa świata, konferencje ramówkowe czy wydarzenia muzyczne.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Hala zdjęciowa TVP, Perspektywa Pracownia Projektowa

Komentarze


  • te77
    Gość
    2019-10-21 12:52:30
    fajnie to wygląda nawet barwy mają takie same jak pis

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.