Trwa budowa biurowca Prime Corporate Center w Warszawie

2014.10.07

Na budowie warszawskiego biurowca Prime Corporate Center trwają prace związane z realizacją podziemia budynku, który dostarczy na stołeczny rynek 21 tys. mkw. powierzchni biurowej najwyższej klasy A. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na I kwartał 2016 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud.

83-metrowy Prime Corporate Center powstaje przy ul. Grzybowskiej 78 w Warszawie i stanie się główną siedzibą Raiffeisen Polbank.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w II kwartale br. Według zapowiedzi inwestora - Golub GetHouse - prace na terenie inwestycji przebiegają zgodnie z harmonogramem. Budowlańcy zakończyli już m.in. konstrukcje ścian szczelinowych oraz fragmenty stropów potrzebnych do usztywnienia całości podziemia na etapie prowadzenia robót budowlanych. Trwają również intensywne prace związane z betonowaniem płyty fundamentowej. Z początkiem nowego roku ma się rozpocząć wznoszenie 23-kondygnacyjnej wieży biurowca.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia architektoniczna Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago współpracująca lokalnie z firmą Epstein.

Raiffeisen Polbank, jako główny najemca obiektu, zajmie ponad 90 proc. powierzchni budynku, w tym całą powierzchnię handlowo-usługową, która mieścić się będzie na parterze biurowca.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.