Dobre tempo budowy biurowca Prime Corporate Center

2015.04.28

Warszawski biurowiec, który powstaje przy ulicy Grzybowskiej 78 na Woli, osiągnął już wysokość 17 pięter. Rozpoczął się już montaż szklanej elewacji, a całość zakończona zostanie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Obecnie na placu budowy biurowca Prime Corporate Center pracuje 200 osób oraz 2 żurawie. Inwestorem 96-metrowego budynku biurowego jest firma Golub GetHouse.

Zrealizowane zostały już kondygnacje nadziemne podium obiektu, a obecnie wykonawca inwestycji - firma Warbud - pracuje nad konstrukcją kolejnych pięter trzonu wieży. Jak przyznają przedstawiciele inwestora, tempo prac jest naprawdę imponujące - jedna kondygnacja powstaje w ciągu 5 dni roboczych. Osiągnięcie docelowej wysokości - 23 pięter - zaplanowano na czerwiec tego roku.

Na kondygnacjach podziemnych mieścić się będzie parking samochodowy na ponad 190 stanowisk. Obecnie trwają tam prace tynkarskie oraz malarskie, wykonana została już większość instalacji. Na części powierzchni biurowych odbywają się prace murarskie, jak również wykonywane są instalacje elektryczne i mechaniczne.

W kolejnych tygodniach wykonawca inwestycji kontynuował będzie roboty żelbetowe, elewacyjne, prace wykończeniowe powierzchni wspólnych, instalacje mechaniczne, elektryczne, w tym elektryczne słaboprądowe oraz izolację dachu.

Głównym najemcą biurowca Prime Corporate Center jest Raiffeisen Polbank, który w lipcu ubiegłego roku, podpisał umowę, dzięki której zajmie ponad 95 proc. powierzchni budynku (19,5 tys. mkw.), w tym całą część handlowo-usługową, znajdującą się na parterze obiektu.

Dodatkowo, budynek dysponował będzie tarasem z panoramicznym widokiem na miasto, parkingiem dla rowerów oraz restauracją.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein.

Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na I kwartał przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.