Szklana elewacja w połowie biurowca Prime Corporate Center

2015.05.27

Trwają zaawansowane prace związane z montażem szklanej elewacji budynku Prime Corporate Center, który powstaje przy ulicy Grzybowskiej 78 na warszawskiej Woli. W ostatnich dniach, przeszklenia osiągnęły już poziom 11 piętra biurowca. Montaż elewacji zakończony zostanie w połowie października tego roku.

Montowane szklane tafle na fasadzie warszawskiego biurowca zostały wyprodukowane w hucie szkła Guardian w Częstochowie. Około 45 robotników, codziennie pracuje nad montażem elewacji Prime Corporate Center, którzy w ciągu niespełna trzech miesięcy zamontowali już ponad 9 kilometrów aluminiowych profili fasadowych wyprodukowanych przez Aluprof. W przygotowane elementy wstawiono do tej pory 1,3 tys. zestawów szklarskich, czyli szyb zespolonych, których łączna waga przekracza 190 ton. W obrębie jednego piętra montowanych jest od 132 do 173 sztuk elementów szklanych.

Równolegle trwa montaż elementów oświetlenia LED, które podświetlą fasadę budynku. Dobiegają także końca prace nad konstrukcją najwyższych pięter trzonu wieżowca. Wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe powierzchni biurowych i powierzchni wspólnych. W lipcu ruszy natomiast montaż marmurowych okładzin w głównym lobby budynku Prime Corporate Center, które wykonane są z greckiego marmuru Volakas.

Biurowiec będzie miał 23 kondygnacje naziemne i 5 kondygnacji znajdujących się pod obiektem. Powierzchnia 96-metrowego budynku wyniesie około 20 tys. mkw. biur, wykonanych w standardzie technicznym klasy A.

Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud. Oddanie biurowca do użytku zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.