Prime Corporate Center doczekał się zawieszenia wiechy

2015.07.08

8 lipca br., odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na powstającym w Warszawie wieżowcu Prime Corporate Center. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud, a inwestorem projektu Golub GetHouse. Oddanie biurowca do użytku zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Prime Corporate Center powstaje na działce przy ulicy Grzybowskiej 78 na Woli w Warszawie. Budynek ma już 96 metrów i w 95 procentach zostanie wynajęty przez Raiffeisen Polbank, który w połowie 2016 roku przeniesie do obiektu swoją główną siedzibę. Całkowita powierzchnia najmu budynku wyniesie 20 148 mkw.

Budowa biurowca rozpoczęła się czternaście miesięcy temu, a już na początku przyszłego roku zostanie oddany do użytku. Ukończony został właśnie stan surowy budynku, w skład którego wchodziło m.in.: obudowanie wykopu ścianami szczelinowymi o głębokości 36 metrów, ich różne rozparcie, następnie wykonanie pięciu kondygnacji podziemnych i wszystkich kondygnacji naziemnych. Poszczególne kondygnacje wieżowca będą miały powierzchnię 950 metrów kwadratowych.

Obecnie trwa montaż szklanej elewacji obiektu, który dobiegnie końca w październiku tego roku. Wykonawca inwestycji - firma Warbud - prowadzi także zaawansowane prace wykończeniowe wewnątrz biurowca. W połowie bieżącego miesiąca na dach Prime Corporate Center trafi 20-tonowy agregat prądotwórczy oraz centrale wentylacyjne, natomiast do końca sierpnia potrwa montaż konstrukcji stalowej.

Głównym najemcą obiektu, który zajmie ponad 95 procent dostępnej powierzchni, w tym również wszystkie pomieszczenia handlowo-usługowe będzie Raiffeisen Polbank.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.