Stadion Legii - przetarg we wrześniu

2007.08.09

Opóźnia się przetarg na budowę nowego stadionu Legii. Jak zapewnia wiceprezydent Jacek Wojciechowicz - nie jest rozpatrywany wariant podpowiadany przez minister sportu - budowy mniejszego stadionu dla Legii, by nie konkurował ze Stadionem Narodowym.

Wiceprezydent tłumaczy, że przetarg się opóźnia, bo miasto wciąż czeka na ostatnie dokumenty od firmy ITI, właściciela Legii, który sfinansował projekt nowego stadionu. - Brakuje nam jeszcze m.in. kosztorysu inwestorskiego i projektów wykonawczych. Mamy je dostać dosłownie na dniach. Myślę, że przetarg zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia lub na początku września - uważa.

Sens budowy stadionu na Legii podważa świeżo powołana na stanowisko ministra sportu Elżbieta Jakubiak. - Trzeba przemyśleć, czy Warszawie potrzebne są dwa duże stadiony - Narodowy na 70 tys. miejsc i Legii na 32,5 tys. Czy nie bardziej racjonalna byłaby budowa stadionu na Legii na 15 tys.? - mówiła w wywiadzie dla TVN 24.

Jeżeli przetarg zostanie ogłoszony teraz, to prace mogą zacząć się na przełomie 2007 i 2008 r. i jest realne, że w pierwszej połowie 2010 r. stadion będzie gotowy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Stary Stadion Legii Warszawa, Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.