Warszawa - herb

Warszawa

Współtworzyli
Grand Grand
48
Wo92 Wo92
40
Boyakki Boyakki
22
mickam mickam
10
Buster
1
Miniaturka Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Warszawa, Łazienkowska 3

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Inne nazwy
Stadion Legii Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Otaczające ulice
Łazienkowska, Kusocińskiego
Kod pocztowy
00-449
Rodzaj struktury
Budynek
Funkcja główna
sportowy i rekreacyjny
Status
ukończony
Rozpoczęcie budowy
2008 listopad
Zakończenie budowy
2011 maj

Dane techniczne

Kubatura
64210400 m3

Opis

Budowla Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego została zbudowana w Warszawie w obszarze dzielnicy Śródmieście przy Łazienkowskiej 3 oraz Kusocińskiego. Funkcjonuje równiez pod nazwą Stadion Legii Warszawa. Konstrukcja budowli wystartowała w listopadzie 2008, a dobiegła końca w drugim kwartale 2011 roku. Projektantami nieruchomości są architekci z pracowni JSK Architekci, natomiast jej konstrukcją zajęła się firma budowlana Polimex-Mostostal. W niedużej odległości znajdują się budynek Ambasada Wielkiej Brytanii, zespół budynków Ambasada Królestwa Niderlandów i gmach Ambasada Królestwa Hiszpanii.

Informacje dodatkowe

 • trybuny oraz znajdujące się pod nimi pomieszczenia zostaną wykonane w konstrukcji prefabrykowanej.
 • wysokość korony obiektu wyniesie ok. 20,5 m. Całkowicie zadaszony stadion z tkaniny z włókna szklanego z powłoką teflonową oraz częściowo z płyt poliwęglanowych powstanie na wysokości ok. 29 i będzie opierało się na przestrzennych dźwigarach stalowych.
 • przestrzeń pod trybuną wschodnią i południową została przeznaczona na garaż dla ok. 790 samochodów.
 • pod trybuną zachodnią znajdą się pomieszczenia zaplecza gastronomicznego, szatnie dla zawodników i obsługi, sale ćwiczeń i odnowy, centrum prasowe, restauracja i główny podjazdu dla gości honorowych
 • pod trybuną północną nowego stadionu Legii zostaną zlokalizowane pomieszczenia klubowe i usługowe
 • do budowy zostało użyte ok. 30 000 m3 betonu w konstrukcjach monolitycznych, ok. 20 000 m3 betonu w prefabrykatach, ok. 3 000 ton stali zbrojeniowej, ok. 2 500 ton stali konstrukcyjnej
 • membrana dachowa będzie miała powierzchnię 18 000 m2, a poliwęglan dachowy - 4 200 m2
Ostatnio zmodyfikowano 2018-08-08 10:20:12

Wiadomości o Stadionu Miejskiego Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Powiązane firmy

Forum opinii Stadionu Miejskiego Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


 • blanchard
  Użytkownik
  2008-02-28 10:54:14
  Powiem tak... stadion wygląda naprawdę ładnie...

 • Sergius
  Gość
  2008-07-17 13:35:54
  co do ostatniej wiadomosci, ze stadion jest drozszy jedynie o 10 milonow zlotych tutaj informacja Gazety Wyborczej


  Niejasna sytuacja z VATem od budowy stadionu

  Stadion Legii nie jest za drogi o sto milionów, lecz jedynie o dziewięć - uważa prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. I zapewnia, że jeszcze nie zrezygnowała z tej inwestycji. Do przetargu na rozbudowę stadionu przy Łazienkowskiej, tak by mógł pomieścić 31,8 tys. widzów, przystąpiło czterech wykonawców. Ich oferty otwarto w piątek. Najtańszą złożyło konsorcjum pod wodzą Polimeksu-Mostostalu - 456 mln zł. To kwota o prawie 100 milionów wyższa od 365 mln zapisanych na ten cel w wieloletnim planie inwestycyjnym miasta.

  W dobie zaciskania pasa przez miasto (tydzień temu wykreślono z planu inwestycyjnego m.in. budowę wielopoziomowego parkingu pod ul. Emilii Plater) wydawało się, że tak drogie oferty to wyrok śmierci na stadion Legii. Ale prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz dowodzi, że stadion wcale nie jest tak drogi, bo 456 mln zł to kwota brutto - z podatkiem VAT.

  - Od budowy stadionu nie odstąpiłam, absolutnie, natomiast analizujemy to od strony ekonomicznej - powiedziała we wtorek w Radiu TOK FM. - Okazuje się, że tak naprawdę on będzie kosztować netto 374 mln, czyli tylko 9 mln więcej, niż zaplanowaliśmy. Reszta to jest VAT, który będzie nam co kwartał oddawany. To znaczy, gdybyśmy podjęli taką decyzję [o rozstrzygnięciu przetargu i budowie stadionu], bo ona jeszcze nie zapadła - zaznaczyła pani prezydent.

  - Podatek VAT jest neutralny dla płatników prowadzących działalność gospodarczą. Innymi słowy: jeżeli ktoś nie jest ostatecznym konsumentem jakiegoś dobra, to VAT-u nie płaci - tłumaczy Janina Fornalik z firmy doradztwa podatkowego Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy.

  Ze stadionem Legii jest trochę tak jak z pralką w sklepie AGD, chociaż sklep kupuje ją od producenta, to VAT za nią płaci klient, który tę pralkę wybierze w sklepie. VAT za stadion przejdzie w opłatach za dzierżawę obiektu na klub sportowy Legia. - Miasto będzie musiało najpierw VAT wyłożyć, ale on potem wróci do kasy miejskiej - mówi Marcin Chomiuk z firmy PricewaterhouseCoopers. - Z czasem podatek będzie tylko zapisem w księgach. Efektywny koszt, który poniesie miasto, będzie niższy od tych 456 mln właśnie o podatek.

  Ale w budżecie bierze się pod uwagę wydatki łącznie z VAT-em, a nie efektywne koszta. Dlatego, by cała operacja mogła dojść do skutku, radni musieliby się zgodzić na podniesienie limitu wydatków na Legię do 456 mln zł. Ten pomysł nie budzi entuzjazmu Rady Warszawy. Na sam stadion Legii w planie inwestycyjnym miasta zapisane są tylko 332 mln zł, pozostałe 33 mln zł szykowane jest na odrębną inwestycję - budowę wielopoziomowego parkingu u zbiegu Czerniakowskiej i Łazienkowskiej.


 • krzysiek
  Gość
  2008-11-12 22:43:42
  Prosze o zmiane statusu na 'w budowie'

 • koval
  Użytkownik
  2009-03-22 19:18:00
  jeny! nie sądziłem że ta budowa aż tak szybko idzie :) jestem pod wrazeniem :D

 • Muffi696
  Użytkownik
  2009-04-11 17:14:27
  bardzo ładny =)

 • Muffi696
  Użytkownik
  2009-04-11 17:17:56
  jeżli ktoś byłby łaskaw mi powiedzieć na ile miejsc jest ten stadion?

 • kuku
  Gość
  2009-07-16 20:19:08
  Za zwyczajny! W Krakowie powstanie stadion Cracovii z prawdziwego zdarzenia, a u nas... NUDA! Mamy XXI wiek, a czuje się jakbym żył w XX wieku...
 • Grand
  Grand
  Administrator
  2009-07-17 08:43:42
  [QUOTE=kuku;1884]Za zwyczajny! W Krakowie powstanie stadion Cracovii z prawdziwego zdarzenia, a u nas... NUDA! Mamy XXI wiek, a czuje się jakbym żył w XX wieku...[/QUOTE]

  Piszesz o stadionie Legii jako obiekcie z XX wieku, porownujac go do nowo budowanego stadionu Cracovii, jako tego nowoczesnego? Sory ale popatrz na wizualizacje i porownaj je dokladnie. Jezeli chodzi o zewnetrzna czesc, to obiekt Cracovii bedzie naprawde niezly. Srodek moim zdaniem korzystniejszy jest na Legii. Chociaz oba stadiony mnie nie zachwycaja to cieszy sam fakt ich budowy. Poki co takiej klasy stadiony beda powstawac w Polsce.
 • Boyakki
  Boyakki
  Administrator
  2009-07-26 14:19:24
  [B]Harmonogram budowy stadionu Legii[/B]

  Pierwszy etap realizacji będzie trwał 18 miesięcy i obejmie m.in. następujące prace:

  - rozbiórkę trybun - północnej, południowej i wschodniej oraz obiektów towarzyszących,
  - wykonanie instalacji,
  - wykonanie i oddanie do użytku nowych trybun wschodniej, północnej i południowej wraz z zadaszeniem,
  - wykonanie jednego boiska treningowego.

  W drugim etapie realizacji, trwającym 8 miesięcy, zostaną zrealizowane m.in. takie prace jak:

  - wyburzenie trybuny zachodniej z pozostawieniem ściany zabytkowej,
  - wykonanie i oddanie do użytku trybuny zachodniej wraz zadaszeniem,
  - wykonanie drugiego boiska treningowego,
  - przesunięcie boiska głównego o 1,5 m.

  Bueh, przez przypadek zresetowałem oceny dla tego stadionu, mozna głosowac jeszcze raz.

 • misty
  Gość
  2009-10-02 18:58:10
  fragmet artukulu z

  redakcja.pl jakze trafnego i ukazujacego prawde o nowym stadionie legi... Pierwszym błędem Hanny Gronkiewicz-Waltz, o którym warto na początku wspomnieć było przyznanie niebotycznej kwoty, sięgającej 450 milionów złotych na rozbudowę stadionu Legii Warszawa. Rozumiem doskonale, że chce się zyskać poparcie dużej rzeszy ludzi, którzy w stolicy zespołowi z Łazienkowskiej kibicują. Nie rozumiem jednak faktu, że następczyni Kaczyńskiego zapomniała o tym, że powinna kierować się dobrem miasta i wszystkich Warszawiaków, a nie tylko określonej grupy ludzi. Nie wiem na ile prawdziwe są plotki o tym, że środki przeznaczone na stadion Legii zahamują budowę drugiej linii metra, ale chyba nawet nie chce wiedzieć.

  Inna sprawa, że sam fakt przekazania tak dużej gotówki prywatnemu inwestorowi jakim jest ITI, to po prostu skandal. Daleki jestem od snucia teorii spiskowych na temat TVN, Waltera i wszystkiego co z koncernem związane, ale chyba każdy chciałby otrzymać takiego gifta od władz miasta.

  Decyzja rozbudziła także oczekiwania innych klubów sportowych. Zresztą nie są one bezpodstawne, bo trzeba znać proporcje, które Gronkiewicz-Walt zatraciła. Jeśli 450 milionów dostaje klub "A", to czemu pomimo gotowych planów rozbudowy stadionu, połączonych ze stuleciem założenia, na nic miałaby nie liczyć Polonia? Drugi warszawski klub plasujący się tylko oczko niżej od swojego lokalnego rywala. W tej sprawie wizytę w ratuszu złożyli dzisiaj działacze oraz co bardziej znani kibice "Czarnych Koszul".

  Wynik spotkania przewidywałem w 100% trafnie! Rozentuzjazmowana kolejnymi goścmi prezydent, stwierdziła że żadnego klubu nie zostawi na lodzie, dodając że w budżecie nie ma pieniędzy na Polonię, ale na pewno się znajdą! Znajdą się i będzie ich ponad 200 milionów, co pozwoli zbudować nowoczesny obiekt przy Konwiktorskiej. Ot tak, czary mary i strumień gotówki popłynie do Polonii.

 • arek
  Gość
  2009-10-22 22:10:46
  do: ~misty
  Dziecko! Nie ośmieszaj się! Stadion i tak powstanie i nic ci nie pomogą jakieś pierdoły z podrzędnego brukowca - redakcja.pl - po prostu pogódź się z własną porażką!

 • NIAGARA
  Użytkownik
  2009-11-20 05:58:05
  Goly stadion strasznie brzydki.Takie budowali 30 lat temu.

 • tommas
  Użytkownik
  2009-11-20 17:39:35
  30 lat temu to usypywali ziemianki w koło zalewali betonem i kładli na to deski!!!

 • ksmlgsal
  Użytkownik
  2010-05-25 00:12:37
  chyba ktoś przegiął z kubaturą... tak o dwa "0" (zera) ;)
  Ładny stadion, kiedy główna pójdzie w obrót?

 • andrzejck
  Gość
  2010-08-10 13:25:58
  Tak wygląd stadion teraz. obczajcie wirtualna wycieczke po obiekcie http://tnij.org/hvwp

 • lolek
  Gość
  2010-10-09 14:46:20
  Nie rozumiem myślałem że otwarty już jest ten stadion
 • Boyakki
  Boyakki
  Administrator
  2010-10-20 14:13:39
  Ciągle budują jedną z trybun, to nie znaczy, że nie mogą być na nim rozgrywane mecze

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.