Stadionowa rewolucja w Polsce

2011.05.10

Jak wylicza Rzeczpospolita - przez ostatnie 5 lat w Polsce zbudowano lub unowocześniono rekordową ilość bo 65 stadionów.

Nigdy w historii ta część infrastruktury sportowej nie poprawiała się tak szybko. Jest to rekord nie tylko w historii Polski, ale także Europy. Nigdzie poza Polską nie buduje się obecnie tak wielu nowych stadionów.

W ogólnej liczbie zbudowanych lub zmodernizowanych obiektów przodują areny piłkarskie, ale jest też kilka żużlowych i jedna, przeznaczona do gry w rugby. Największa inwestycja to oczywiście Stadion Narodowy. Lecz powstaje także dużo małych boisk z trybunami na 2 - 3 tys. osób.

Warto zauważyć, że wraz z postępującą modernizacją i budową nowych stadionów bite są rekordy frekwencji na ligowych meczach. Bardzo możliwe, że po całkowitym wyeliminowaniu pseudokibiców ze stadionów i oddaniu do użytku, jeszcze budowanych, bardzo pojemnych obiektów na Euro 2012, ta frekwencja jeszcze wzrośnie.

Źródło: Rzeczpospolita/Urbanity

Inne wiadomości o Stadion Wisły Kraków, Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Stadion Poznań, Stadion Energa Gdańsk

Komentarze


 • my
  Gość
  2011-05-10 20:25:49
  ciekawe kto i za czyje pieniądze utrzyma te stadiony po euro 2012

 • Muffi696
  Użytkownik
  2011-05-15 17:08:19
  Stadion w Warszawie, warszawiacy będą sobie utrzymywać,stadiony we Wrocławiu, Poznaniu, i Gdańsku te miasta, a Stadion Narodowy w Chorzowie, miasto Chorzów i Sejmik Wojewódzki

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.