W Warszawie powstaną dwa nowoczesny obiekty sportowe


2007.04.03
Autor: PAP
Podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz potwierdziła powstanie w ciągu najbliższych lat dwóch stadionów piłkarskich. Już rozpoczęły się prace remontowe na stadionie Polonii, a do 2009 roku ma powstać nowoczesny stadion Legii.

Stadion Polonii przechodzi I etap modernizacji - zadaszenie trybuny oraz gruntowny remont budynku klubowego. II etap to powstanie kolejnych trybun, wraz z halami sportowymi oraz pływalnia pełnowymiarowa.

Na kwiecień zaplanowano potwierdzenie decyzji o warunkach zabudowy dla terenów Legii znajdujących się przy Łazienkowskiej. Na jesieni rozpoczną się prace budowlane według gotowego już projektu.

Prezydent Warszawy zabrała także głos w sprawie przyszłości stadionu X-lecia i zadeklarowała, że jeśli władze zadecydują o budowie na jego miejscu Narodowego Centrum Sportu miasto gotowe jest do pełnej współpracy.

Nowy stadion piłkarski Legii spełniać ma wszystkie kryteria międzynarodowych organizacji piłkarskich i przyjmie od 30 tys. do 31 200 widzów.

Szacunkowy koszt inwestycji to około 250 mln złotych.

Inne wiadomości o Stary Stadion Legii Warszawa, Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Stadion Polonii Warszawa, Nowy Stadion Polonii Warszawa

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.