Polonia z nowym stadionem, halą i placem miejskim


2021.06.28
Autor: Urbanity.pl
Ośrodek Polonia przy Konwiktorskiej zyska nową halę sportową, stadiony na ponad 15 000 widzów, Centrum Wsparcia Sportu oraz nowy plac miejski z fontanną i kawiarniami. Koszt inwestycji to ponad 100 mln zł.

Warszawa zabezpieczyła w budżecie kwotę 114 mln zł, która przeznaczona zostanie na inwestycje w kompleksie sportowym Polonia.

Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy negocjacje z JSK Architekci. Podpisanie umowy planujemy na przełomie sierpnia i września. A jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli jesienią 2023 r. rozpoczniemy prace budowalne. – powiedziała podczas konferencji prasowej wiceprezydentka m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa budynki kubaturowe - hala sportowa, w której będą mogły rozgrywać się mecze koszykówki i trybunami na około 1 200 widzów, a także Centrum Wsparcia Sportu z dodatkowymi powierzchniami sportowymi. Pod całością zaplanowano parking samochodowy na około 775 miejsc. Obiekty zlokalizowane będą pomiędzy stadionem a ul. Bonifraterską.

Z kolei na trybunach stadionu Polonii będzie mogło zasiąść ponad 15 000 widzów. Inwestycja zakłada także budowę nowego placu miejskiego z fontanną i kawiarniami. Kompleks sportowy Polonia będzie realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Komentarze


  • Gosc
    Gość
    2021-06-28 20:06:31
    A co ze Skrą

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.