Zaprojektowali Stadion Narodowy, zaprojektują też stadion Polonii


2019.05.14
Autor: Urbanity.pl
Pracownia JSK Architekci wygrała konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję zagospodarowania Ośrodka Polonii przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Warszawie.

Pracownia, która zaprojektowała Stadion Narodowy, wygrała również konkurs na zaprojektowanie nowego stadionu Polonii Warszawa wraz z budynkiem wsparcia sportowego dla młodzieży, parkingu podziemnego oraz hali sportowej na 1200 widzów.

Nowy stadion Polonii pomieści 15 500 kibiców i będzie w całości zadaszony. Obok obiektu powstanie nowoczesna hala na 1 200 widzów, której trybuny będą zbudowane po jednej stronie parkietu. W hali znajdzie się również miejsce na cztery szatnie, lożę VIP, miejsca dla przedstawicieli mediów i stanowiska dla kamer.

Bliżej ulicy Konwiktorskiej znajdzie się drugi budynek, w którym zaplanowano tzw. centrum wsparcia sportu. W obiekcie dostępna będzie przestrzeń komercyjna, w tym m.in. siłownia, sala do fitnessu, klinika, restauracja i sala konferencyjna.

Teraz rozpocznie się projektowanie i uzyskiwanie pozwolenia na budowę. Ten etap inwestycji ma potrwać do dwóch lat. Najprawdopodobniej budowa kompleksu rozpocznie się w 2021 roku. Koszt realizacji projektu to 400 milionów złotych, z czego 150 mln - sam stadion.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.