Ośrodek Polonia do przebudowy. Zgłosiły się cztery firmy do realizacji inwestycji


2022.09.21
Autor: Bartosz Motorek
Cztery firmy zgłosiły się w przetargu dotyczącym modernizacji i rozbudowy Ośrodek Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie. Inwestycja, która zrealizowana zostanie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, zakłada budowę wielofunkcyjnej hali, Centrum Wsparcia Sportu oraz modernizacji części stadionu.

Poznaliśmy cztery podmioty zainteresowane modernizacją, rozbudową i zagospodarowaniem Ośrodka Polonia przy Konwiktorskiej 6 w Warszawie. Zgłosiło się konsorcjum Acciona Concesiones S. L. (Lider Konsorcjum) i Mostostal Warszawa S.A., a także Strabag - Projekt, Project Development 4 oraz Korporacja Budowlana Doraco.

Teraz miasto oceni wnioski i podejmie decyzję, które firmy dopuścić do udziału w postępowaniu. Następny etap inwestycji zakłada dialog konkurencyjny w tematycznych turach: technicznej, ekonomicznej i prawnej. Po tym, partnerzy zostaną zaproszeni do złożenia ofert, a miasto wybierze najkorzystniejszą z nich.

Inwestycja zrealizowana zostanie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Każdy z partnerów wnosi do projektu to, co robi najlepiej, z korzyścią dla końcowego efektu. Partner prywatny sporządzi dokumentację wykonawczą, sfinansuje i przeprowadzi inwestycję oraz będzie odpowiedzialny za utrzymanie techniczne całej, nowej infrastruktury.

W pierwszym etapie inwestycja powstanie wielofunkcyjna hala sportowa oraz Centrum Wsparcia Sportu, w którym znajdzie się przestrzeń rekreacyjno-sportowa, biura, gastronomia i handel oraz centrum fizjoterapii i rehabilitacji wraz z parkingiem podziemnym. Następny etap rozbudowy Ośrodka Polonia zakłada modernizację części stadionu (trzech trybun: północnej, południowej i wschodniej). Ostatnia faza inwestycji to odnowienie trybuny zachodniej i jej otoczenia.

Za projekt modernizacji i rozbudowy Polonii odpowiada biuro JSK Architekci sp. z o.o.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.