30 czerwca ogłoszenie przetargu na budowę stadionu Legii

2007.06.20

Za ponad 360 mln zł ma zostać wybudowany stadion na 31,8 tys. kibiców przy Łazienkowskiej w Warszawie. 30 czerwca ma zostać ogłoszony przetarg na budowę stadionu Legii.

Stadion zdrożał, bo podskoczyły ceny w budownictwie i będzie kosztować 363 mln zł - poinformował wczoraj radnych z komisji ds. organizacji Euro 2012 Wiesław Wilczyński, dyrektor miejskiego biura sportu. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel tylko 180 mln zł.

Pod koniec ubiegłej kadencji Rada Warszawy zarezerwowała na tę inwestycję 180 mln złotych, jednak z początkiem roku biuro sportu zaczęło sygnalizować, że ta kwota może być niewystarczająca. Jeszcze w kwietniu jednak mówiono, że koszt stadionu wyniesie nie więcej niż 300 mln. - Czy 363 mln to kwota po doliczeniu inwestycji w okoliczne ulice? - dziwiła się Maria Szreder (PO).

Jednak 360 mln zł. to koszt samego stadionu. Trzeba będzie dodać do tego jeszcze modernizacje układu komunikacyjnego. Miasto chce aby właściciele klubu zaangażowali się w finansowanie tej inwestycji. Będzie to trudne, gdyż trzeba renegocjować podpisaną jeszcze przez Kazimierza Marcinkiewicza umowę dzierżawy stadionu na 23 lata.

Nowy stadion ma mieć zadaszone trybuny, na których pomieści się 31,8 tys. kibiców. Pod trybunami znajdą się parkingi na 850 samochodów. Projekt sfinansowała grupa ITI.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Stary Stadion Legii Warszawa, Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.