Remont Pałacu Kultury i Nauki. Warszawa będzie miała salę widowiskową na światowym poziomie


2023.09.11
Autor: Piotr Maślak
Rozstrzygnięty został przetarg dotyczący modernizacji Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Inwestycje o wartości ponad 393 mln zł zrealizuje konsorcjum, a pierwsze prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Inwestycja pod nazwą „Modernizacja Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wraz z pomieszczeniami niezbędnymi do jej funkcjonowania” to długo wyczekiwany projekt zamówienia publicznego, który wreszcie doczekał się rozstrzygnięcia. Generalnym wykonawcą prac remontowych zostało konsorcjum Adamietz Warszawa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (lider) i Adamietz Sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach Opolskich (partner).

W ramach inwestycji kompleksowo zmodernizowana zostanie Sala Kongresowa w wraz z zapleczem technicznym, sanitarnym, konferencyjnym i gastronomicznym. Zastosowana zostanie m.in. infrastruktura elektroakustyczna najnowszej generacji. Przebudowa obiektu dotyczyła będzie także kwestii dostosowania go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Sala Kongresowa w Pałacu Kultury i Nauki to obecnie jedna z najbardziej kultowych i znanych tego typu obiektów w Polsce. Inwestycja sprawi, że sala stanie się wielofunkcyjna, dostępna i nowoczesna, m.in. dzięki wykorzystaniu zaawansowanych urządzeń technik audiowizualnych, mechaniki scenicznej oraz oświetlenia, a także zastosowanie odpowiednich systemów bezpieczeństwa. Zamontowanych zostanie 2600 nowych foteli, powiększona zostanie liczba toalet, pojawią się dodatkowe windy, strych oraz pomieszczenia na poziomie piwnic. Historyczne, zabytkowe wnętrza zostaną wzbogacone o nowoczesne rozwiązania.

Pierwsze prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym roku. Całość ma być gotowa na przełomie lat 2026/2027. Realizacja inwestycji przebiegać będzie zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Koszt realizacji projektu to ponad 393 mln zł.

Inwestycja sprawi, że w Warszawie zorganizowane będą mogły być różnorodne wydarzenia na światowym poziomie m.in. koncerty, przedstawienia teatralne i baletowe, widowiska multimedialne czy konferencje.

Komentarze


 • Ziutek
  Gość
  2023-09-18 08:32:11
  Nie wiem poco remontować ten stalinowski dar wybudowany z naszych kamieni że Strzegomia.

 • Jezu Chryste
  Gość
  2023-09-18 11:18:34
  ILE ?!?!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.