Od ośmiu lat trwa remont Sali Kongresowej w Warszawie i jeszcze długo potrwa


2022.01.12
Autor: tokfm.pl
Do ponad 270 mln zł podniesiony został budżet remontu Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Obecnie prace remontowe trwają dłużej niż budowa samego PKiN.

Remont Sali Kongresowej był wymagany, ponieważ obiekt przestał spełniać standardy bezpieczeństwa. Dlaczego inwestycja, której początek sięga 2014 roku nadal nie została ukończona?

Jak czytamy na łamach portalu tokfm.pl, pierwsze problemy z dokończeniem remontu rozpoczęły się w 2016 roku, kiedy to wykonawca - firma Mermaid - ogłosił upadłość. Przez kolejne lata zastanawiano się co dalej z tą inwestycją, aż dopiero w czerwcu ubiegłego roku zakończyły się prace nad nowym projektem "Kongresówki".

Opracowanie nowego projektu wiązało się także ze zwiększeniem środków na remont sali. Na udostępnienie dodatkowych środków zgodzili się miejscy radni, którzy w grudniu ubiegłego roku, zdecydowali się przeznaczyć na ten cel ponad 270 milionów złotych.

W styczniu ogłoszony został przetarg na nowego wykonawcę inwestycji. Termin składania ofert mija 31 marca. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w połowie roku podpisana zostanie umowa i rozpoczną się prace. Nowy wykonawca będzie miał 30 miesięcy na realizację zadania. Wyremontowana Sala Kongresowa w PKiN ma zostać otwarta na przełomie 2025/2026 roku.

Sala Kongresowa, tak samo jak sam Pałac Kultury i Nauki, to już zabytek.

Inne wiadomości o Pałac Kultury i Nauki

Komentarze


 • Amanda
  Gość
  2022-01-12 10:09:54
  koniec świata, nie ma miejsc w szpitalach, dzieci sie uczą w szkołach na 3 zmiany bo brakuje miejsc, niedobór przedszkoli i żłobków publicznych... ale 270 mln!!! sie znalazło na remont sali... może trzeba było zburzyć ten radziecki budynek, pewnie taniej by wyszło

 • AP
  Gość
  2022-01-14 16:45:09
  Czy ktoś w ratuszu poniesie odpowiedzialność za tą nieudolność i niegospodarność? Przecież to nie mieści się w głowie - 8 lat, wydane miliony i nie widać końca. W normalnym procesie inwestycyjnym i prywatnym inwestorze, rzecz nie do pomyślenia.

 • facio aligacio
  Gość
  2022-01-15 11:02:49
  ta antyarchitektura kaleczy przestrzeń. chociaż sam kształt pałacu można by wykorzystać do zrobienia toalet dla psów. bardzo brakuje takich obiektów w warszawie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.