Przyszedł czas na remont Pałacu Kultury i Nauki

2007.11.16

Ponad 5 mln zł z miejskiej kasy pójdzie w przyszłym roku na remonty w Pałacu Kultury i Nauki. Zarezerwowano na to pieniądze w przyszłorocznym budżecie stolicy - pisze "Polska Times".

- Potrzebny jest kompleksowy program dla Pałacu z wyszczególnieniem, co trzeba wyremontować i w jakim czasie. W przeciwnym razie budynek zacznie się sypać na dobre. Suma zapisana w budżecie to kropla w morzu potrzeb - mówi Andrzej Golimont, były dyrektor handlowy PKiN-u.

Jedną z najpilniejszych spraw jest remont Sali Kongresowej, począwszy od wymiany starych foteli, a skończywszy na przystosowaniu jej do przepisów przeciwpożarowych. To właśnie niedostosowanie sali do wymogów, jakie stawiają strażacy (m.in. niezapewnienie bezpiecznych dróg ewakuacji gości, brak zraszaczy, zbyt ciasne ustawienie foteli) omal nie przeszkodziło w organizacji ubiegłorocznych wyborów Miss World. To właśnie w Sali Kongresowej odbyła się finałowa gala konkursu.

W przyszłym roku zacznie się remont starej i instalowanie nowej klimatyzacji, dziś ma ją zaledwie kilka sal, m.in. koncertowa. Urzędnicy chcą przeznaczyć na to 19 mln zł, z czego w 2008 r. wydadzą 600 tys. zł.

Władze stolicy planują również wydać 900 tys. zł na zaadaptowanie kilku pomieszczeń PKiN-u na filię śródmiejskiej biblioteki. Z kolei Muzeum Techniki doczeka się nowej windy towarowej. W przyszłym roku na jej wymianę pójdzie 190 tys. z zarezerwowanych 300.

Źródło: Polska Times

Inne wiadomości o Pałac Kultury i Nauki

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.