Prawomocne pozwolenie na budowę 310-metrowego wieżowca w Warszawie

2016.11.29

Słowacka firma HB Reavis oficjalnie poinformowała, że dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę kompleksu biurowego na działce przy ulicy Chmielnej na warszawskiej Woli. Szczegóły inwestycji mamy poznać za kilka tygodni.

Na profilu facebookowym spółki HB Reavis, pojawił się dzisiaj komunikat o tym, że uprawomocniło się wydane parę tygodni wcześniej pozwolenie na budowę najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że na działce w centrum Warszawy, przy ulicy Chmielnej 69-73 wybudowany zostanie wieżowiec, który wraz z iglica osiągnie wysokość 310 metrów. Kompleks składał się będzie również z dwóch niższych budynków o wysokości 103 i 81 metrów. Docelowo powierzchnia inwestycji o roboczej nazwie Chmielna Business Center wyniesie 140 000 metrów kwadratowych.

Obecnie na działce trwają prace przygotowawcze pod właściwa budowę. Całość realizowana będzie w trzech etapach. Budowa rozpocznie się od części podziemnej, która będzie wspólna dla wszystkich trzech budynków.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Foster & Partners. Szczegóły inwestycji zostaną opublikowane najprawdopodobniej w styczniu 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.