Pracownia Jems projektuje dla PHN w Warszawie

2014.09.03

Polski Holding Nieruchomości S.A. wybrał pracownię Jems Architekci do zaprojektowania kompleksu biurowego, który powstanie przy ulicy Stawki w Warszawie - na parkingu obok wieżowca Intraco. Inwestycja, która realizowana będzie w dwóch etapach, ma dostarczyć na stołeczny rynek 38 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Firma Jems zaprojektuje inwestycję, która powstanie na działce przy ulicy Stawki i będzie miała łączną powierzchnię biurową wynoszącą około 38 tys. mkw.

Pierwszy etap inwestycji to biurowiec o powierzchni około 10 tys. mkw., który wybudowany zostanie na terenie, gdzie obecnie znajduje się parking przed wieżowcem Intraco. Pierwsze prace budowlane ruszyć mają dopiero w trzecim kwartale 2015 roku, a zakończenie zaplanowano na koniec 2016 roku.

Nie wiadomo jeszcze co PHN planuje zrobić z wieżą Intraco. Według wcześniejszych planów, firma planowała wyburzenie budynku i wybudowanie w jego miejsce nowego wieżowca. Teraz wiadomo, że ostateczne decyzja jeszcze nie zapadła i uzależniona jest od potencjalnych dochodów, które może wygenerować nowy biurowiec.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.