Prace wykończeniowe kompleksu Warsaw Spire

2015.08.07

Dobiega końca realizacja jednej z największych obecnie inwestycji biurowych w Polsce - budowa kompleksu Warsaw Spire. Wykonawca rozpoczął już prace wykończeniowe wieżowca i już planuje rozbudowę inwestycji.

Warsaw Spire to kompleks trzech budynków z czego najwyższa wieża ma 180 metrów, a dwa poboczne obiekty mają po 55 metrów. Inwestycja powstaje na 2-hektarowej działce pomiędzy ulicami Grzybowską, Towarową, Łucką i Wronią na warszawskiej Woli. Łączna powierzchnia najmu kompleksu wyniesie około 100 tys. mkw. Jeden z dwóch niższych budynków jest już gotowy, drugi zostanie oddany do użytku jesienią tego roku, a wieża zakończona zostanie wiosną 2016 roku.

Równolegle inwestor - firma Ghelamco Poland - rozpoczął także remont części kompleksu starego budynku Bellony, który mieści się na działce u zbiegu Towarowej i Grzybowskiej. Po zakończeniu renowacji obiekt, który powstał w latach 1949-1958 zaoferuje około 5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Budynek zostanie oddany do użytku pod koniec listopada bieżącego roku.

Na terenie kompleksu przebudowy ma zostać również dawny budynek magazynowy przy ulicy Wroniej, w którym funkcjonować będzie restauracja Stixx Bar & Grill. 2-kondygnacyjny obiekt będzie miał powierzchnię 1,5 tys. mkw.

Dodatkowo, u zbiegu Wroniej i Łuckiej wybudowany zostanie całkowicie nowy biurowiec o powierzchni najmu wynoszącej około 17 tys. mkw. Inwestor dysponuje już pozwoleniem na budowę, trwa porządkowanie działki. Nie wiadomo jeszcze w jakim terminie zostanie zrealizowany budynek.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.