PHN wybuduje wieżowiec City Tower przy Świętokrzyskiej

2015.08.19

Polski Holding Nieruchomości, który jest właścicielem 10-piętrowego budynku przy Świętokrzyskiej, między rondem ONZ a Mariańską w Warszawie, zamierza wyburzyc obiekt i postawić w jego miejsce 155-metrowy wieżowiec City Tower.

11-kondygnacyjny budynek z lat 60. ma zostać w 2017 roku rozebrany, a jesienią tego roku rozpoczęłaby się budowa niższej części wieżowca. Docelowo wysokościowiec City Tower składał się będzie z trzech części, z którego najwyższa - ta od strony Mariańskiej sięgałaby wysokości 155 metrów. W najniższej części budynek ma mieć dziewięć kondygnacji. Pod wieżowcem znajdzie się 3-kondygnacyjna część podziemna.

Kondygnacja -1 zostanie zagospodarowana pod sklepy oraz przejście do stacji drugiej linii metra.

Inwestycja zaoferuje około 35 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz pomieszczenia handlowo-usługowe. Możliwe, że w ramach projektu powstanie także aparthotel, który mieściłby się w dwóch najwyższych kondygnacjach niższej części.

Budowa City Tower przebiegać będzie w dwóch etapach - w pierwszej kolejności ruszy budowa niższej części. Według harmonogramu, w 2017 roku rozebrany ma zostać obecny 10-piętrowy budynek, tak aby jeszcze w tym roku rozpoczęła się realizacja pierwszej fazy projektu. Zakończenie budowy pierwszego etapu zaplanowano na trzeci kwartał 2019 roku.

Nie wiadomo jeszcze w jakim terminie realizowana będzie 155-metrowa wieża. Inwestor dysponuje już warunkami zabudowy i złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PBPA Projekt.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze


  • rademenes
    Gość
    2015-09-02 10:38:15
    ładny architektonicznie i kolorystycznie. Co do wieżowców w centrum, przydałby się inny IMAGE, mam na myśli kształt "zwieńczenia" wieżowców, typu: kula, trójkąt, moneta, butelka, parasol, "uścisk dłoni". No i "opływowy" kształt. i kolorystycznie - żeby "złamać" dominację niebieskości, na przykład czarny, czerwony albo zielony wieżowiec.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.