Osiedle Metropoint Apartments otrzyma certyfikat BREEAM

2018.05.09

Realizowane osiedle Metropoint Apartments przez firmę Asbud, będzie pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, które otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Certyfikacja jest na etapie „design stage”, czyli projektu budowlanego.

Osiedle Metropoint Apartments powstaje na warszawskiej Woli, przy ulicy Karolkowej i składało się będzie z dwunastopiętrowych kamienic - North and South, które wkomponowane zostaną w nowo powstałą zabudowę, tworzącą pierzeję ulicy Karolkowej. Łącznie inwestycja zaoferuje 331 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 33 do 4-pokojowych apartamentów o powierzchni 129 mkw.

Osiedle firmy Asbud to także zielone tarasy oraz reprezentacyjne lobby. Deweloper przedstawił założenia inwestycji i zostały one ocenione na poziomie Very Good. Na koniec budowy zostanie przeprowadzony kolejny audyt i po potwierdzeniu założeń inwestycja otrzyma ostateczny dokument. Będzie to pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce, która będzie mogła się pochwalić takim certyfikatem. Za obsługę procesu certyfikacji odpowiada firma ARCADIS Czech Republic s.r.o.

Oddanie do użytku osiedla Metropoint Apartmenst zostanie oddane do użytku w drugim kwartale 2019 roku. Za projekt inwestycji odpowiada studio architektoniczne PS&P Arcus, a generalnym wykonawcą jest Budimex.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.