Ogromny kompleks z 310-metrowym wieżowcem na starcie

2016.10.28

Jeszcze w tym roku firma HB Reavis planuje ruszyć z budową warszawskiej inwestycji Chmielna Business Center. Z informacji portalu Eurobuild CEE wynika, że inwestor ma już chętnego na wynajem biur w jednym z planowanych obiektów.

HB Reavis ma już pozwolenie na rozbiórkę pomieszczeń podziemnych, znajdujących się na działce przy ulicy Chmielnej. Firma kompletuje również wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do wydania pozwolenia na budowę.

Wiadomo, że inwestycja pod roboczą nazwą Chmielna Business Center realizowana będzie w trzech etapach. W pierwszej kolejności wybudowana będzie wspólna dla trzech budynków część podziemna.

Słowacki deweloper ma warunki zabudowy dla budynku wysokościowego, który wraz z 80-metrową iglicą, będzie miał wysokość 310 metrów. Wieżowiec stanąć ma na działce przy ulicy Chmielnej 69 i razem z budynkami o wysokości 81 i ponad 100 metrów będzie miał powierzchnię wynoszącą około 140 000 mkw. Za projekt inwestycji odpowiada sir Norman Foster.

Z informacji do jakich dotarł portal Eurobuild CEE, firma ma już pierwszych chętnych na wynajem biur w kompleksie. Na szczegóły przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać, ponieważ inwestor nie spieszy się z ich ujawnianiem, tym bardziej, że niższe budynki inwestycji będą oddawane w 2019 roku, a najwyższy wieżowiec będzie miał swoją premierę w 2020 roku.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze


  • PLBBOY
    Gość
    2016-10-28 15:41:19
    ...i nie dzieje się nic. Szkoda, bo HB Reavis przeprowadzilo już kilka fajnych inwestycji na terenie Warszawy, chociaż budynek zamieszczony na wizualizacjach, srednio mi się podoba.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.