Odrestaurują zabytkową ulicę w Warszawie, przy której budują biurowiec


2021.04.12
Autor: Urbanity.pl
Na początku kwietnia br., rozpoczęły się prace remontowe przedwojennej kamiennej nawierzchni ulicy Wschowskiej w Warszawie, przy której Grupa Waryński realizuje biurowiec EQ2.

Grupa Waryński odrestauruje zabytkową ulicę Wschowską w Warszawie. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie przedwojenna kamienna nawierzchnia, położone zostanie pokrycie asfaltowe na skrzyżowaniu ulicy Wschowskiej z ulicą Warneńczyka, a także wykonanie 80 metrów kanalizacji ogólnospławnej i montaż czterech wpustów ulicznych, co pozwoli na odwodnienie ulicy. Wschowska zyska również cztery nowe latarnie.

Niewielka Wschowska była świadkiem ciekawych wydarzeń. Zanim pod koniec XIX wieku uruchomiono linię kolejową z Warszawy do Wiednia i Wola zaczęła przeżywać największe ożywienie, w okolicy dzisiejszej ulicy Elekcyjnej, na polach wolskich, odbywały się elekcje królów polskich.
W przedwojennym krajobrazie dzielnicy dominowały zabudowania z czerwonej cegły, nierzadko przypominające zakłady łódzkich magnatów bawełnianych. Działały tu fabryki m.in. takich rodzin jak Norblinowie, Fragetowie z Francji, Urlichowie z Łużyc Dolnych, Machlejdowie ze Szkocji, Wankowie z dzisiejszej Holandii, czy Bormanowie z Saksonii.

Remont Wschowskiej ruszył wraz z początkiem kwietnia, a jego zakończenie planowane jest w przeciągu sześciu tygodni. Całość ma być gotowa wraz z oddaniem biurowca EQ2, w którym obecnie trwają prace wykończeniowe. Kameralny budynek biurowy zaoferuje 2 826 mkw. powierzchni GLA, a w jego ofercie są moduły biurowe o metrażu od 120 do 354 mkw.

Komentarze


 • NosFeratu
  Gość
  2021-04-15 20:57:39
  A może by tak Jana Kazimierza odrestaurowali?

 • Nosferst
  Gość
  2021-04-15 22:26:50
  Nie, bo deweloperzy jakby zrzutke zrobili po 5 metrów jezdni za każdy swój blok to by Jana Kazimierza pachniała świeżym asfaltem od Ordona po kraniec Połczyńskiej.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.