Najwyższy żuraw w Warszawie zniknął z placu budowy najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej


2022.04.22
Autor: Urbanity.pl
Dobiega końca budowa najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej, który zlokalizowany jest w samym centrum Warszawy. Z placu budowy zniknął już także najwyższy żuraw w stolicy.

Od lutego 2021 roku to w Warszawie znajduje się najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej. Wtedy to na szczycie Varso Tower zamontowana została iglica, a budynek osiągnął wysokość 310 metrów.

Z panoramy Warszawy zniknął już najwyższy żuraw dźwigowy, który pracował przy realizacji wieżowca. Do końca przyszłego miesiąca potrwają jeszcze przygotowania lobby głównego w Varso Tower, przestrzeni na szczycie budynku, a także chodnika przed nim, gdzie pojawiają się kolejne nasadzenia. Na kilkunastu piętrach biurowych wykonawca prowadzi już zaawansowane prace wykończeniowe, co oznacza, że inwestycja dobiega końca.

Varso Tower za sprawą 80-metrowej iglicy stał się najwyższym wieżowcem w Unii Europejskiej. 310-metrowy budynek zlokalizowany jest w samym centrum Warszawy, naprzeciwko Dworca Centralnego. Wieżowiec dysponuje powierzchnią biurową klasy A wynoszącą 64 000 mkw. na 55 kondygnacjach. Budynek oferuje dwa ogólnodostępne tarasy widokowe mieszczące się na 49. i 53 piętrze, pod którymi mieści się trzypoziomowa restauracja z widokiem i taras widokowy dla biur na wysokości 177 m. Varso Tower będzie ponadto jednym z najbardziej zielonych budynków w Polsce, co potwierdza certyfikat BREEAM z najwyższą możliwą oceną „Outstanding”, jak również pierwszym w Europie precertyfikatem WELL Core & Shell.

Varso Place to kompleks mixed-use na działce u zbiegu alei Jana Pawła II z ulicą Chmielną o powierzchni całkowitej 140 000 mkw. Inwestycję tworzą dwa budynki - około 80 i 90 metrów oraz wspomniany 310-metrowy wieżowiec. Za projekt architektoniczny odpowiada renomowana pracownia Foster + Partners.


Komentarze


 • Nolle
  Gość
  2022-04-22 09:30:59
  Najwyższa iglica w Europie

 • ba
  Gość
  2022-04-22 12:21:59
  Iglica nikogo nie interesuje.Liczy sie wysokość do dachu.Czas pomyśleć o czymś powyżej 250 m.

 • mieszkaniec Lublina
  Gość
  2022-04-23 13:00:11
  Iglica sztucznie podwyższyli budynek jakich w Niemczech wiele. Teraz nawet w Rzeszowie budują wieżowce. A kto wie czy Olszynki Park nie będzie się lepiej prezentował?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.